Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 40
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Добре де тия мишки как ще влезнат през мишепредпазителите?

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Незнам но беше влезнала. След като го бях сложил отново го беше бутнала и отново влезнала, сега не мисля, че ще може да направи каквото и да е.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен белка беше изкривила мишепредпазителя, ама много нагла даже се изходила на прелката :D, но други щети нямаше.
    Да не би и при теб друго животно да прави проблем и после мишката да се възползва от ситуацията.
    Трябва да сложа клюса ама ще иде на комшията котката.

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    Това с цялата ханеманова е интересно, но така е по-икономично, все пак една ханеманова решетка ми стига за 10 кошера , а иначе ще ми трябват 10 бр решетки
    Не става дума за икономия. А за случаи, когато пчеларя работи с ХР и през зимата я поставя върху дъното (ако е с корпус над него), вместо да я прибира в склада.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Така на ХР дали няма да се закрепват умрелите пчели от подмора или акарите?
    Иначе изглежда практично.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Всъщност наистина не е икономия ако човек си я ползва пре годината. Аз понеже не я ползвам загтова така разсъждавам. Но това с подмора и задръственот е прав колегата....
    А относно дали е белка или не...комшията, който ми каза за случката ми каза че е видял големи стъпки в снега като от плъх...сега незнам плъх да може да влезе през прелката дори и без мишепредпазител все пак отворът е 2 см.....но си прав че следтова мишка е могла да влезе през вече отвореният вход.

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Така на ХР дали няма да се закрепват умрелите пчели от подмора или акарите?
    Иначе изглежда практично.
    Те така или иначе падат на дъното. Върху решетката няма опастност от задушаване, защото не запушват входа, а на пролет се маха и се почиства. идеални варианти няма, но този не е лош ако имаш много кошери и работиш с ХР.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Това е резултатът от сложените мишепредпазители/ханеманова решетка....мишката не може да влезе и започва да яде кошера. За щастие е яла от перваза, което очевидно не и помага, за да влезе. Лично аз за първи път виждам такова нещо, не съм и чувал също за такова нападение

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    тва е мишка стръвница...настървила се е на определен кошер и нема отърване....пробвай класически: капан под кошера с малко парчета основа в него!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  10. #30
    Ами борба за оцеляване. Ако имаш възможност, направи стойки за кошери, по които няма да могат да се катерят мишки.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •