Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    22

    ЗА И ПРОТИВ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ПОЛИЕТИЛЕН

    Зимата е вече към края си и моля да споделите вижданията си относно използването на полиетилен. За себе си все още нямам еднозначен отговор. В много от семействата ми използването му причини мухъл и за поредна зима се тюхкам , че съм го сложил. От друга страна нямам загинало семейство, а дори се радвам ,че оцеляха и три роячета със запасни майки, зазимени на по две пити.

  2. #2
    Е защо цяла зима си ги държал с найлона ???
    Аз мисля че се слага края на януари началото на фефруари като почне пилото . Аз така направих ,но поради по топлия януари го сложих към 7-8 януари мисля че беше.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    22
    Не съм ги държал цяла зима. Сложих го в началото на януари заедно с питките.

  4. #4
    На мен ми е първа зима като пчелар ,но четох повече положителни мнения за този метод и го приложих . От тогава не съм ги отварял и не знам дали има мухъл както ти казваш . http://www.youtube.com/watch?v=8IsDqdch3_Q
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    В началото на февруари аз на моите им сложих прозрачен целуфан директно вярху рамките.Идеален е за бързи осведомителни погледи.Уикенда загънах ъглите им на няколко семеиства заради видимо преовлажняване.Трябва да се внимава.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90

    Re: ЗА И ПРОТИВ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ПОЛИЕТИЛЕН

    Цитат Първоначално публикувано от ген
    Зимата е вече към края си и моля да споделите вижданията си относно използването на полиетилен. За себе си все още нямам еднозначен отговор. В много от семействата ми използването му причини мухъл и за поредна зима се тюхкам , че съм го сложил. От друга страна нямам загинало семейство, а дори се радвам ,че оцеляха и три роячета със запасни майки, зазимени на по две пити.
    Надупчи с дебела игла или пиронче найлона на местата където е конденза/мухъла/ и решаваш въпроса.Аз го слагам/найлона/още в края на август.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Имали още мнения кога точно се слага найлона ,че така и не разбрах защо, как, кога ,дъното отворено ли остава пролет или есен се поставя и най важното при поставяне на пролет имали влага и мухъл след това .
    Милен Михов

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Имали още мнения кога точно се слага найлона ,че така и не разбрах защо, как, кога ,дъното отворено ли остава пролет или есен се поставя и най важното при поставяне на пролет имали влага и мухъл след това .
    При нас найлона си стой целогодишно нямам отвор на дъното и досега мухал и влага не сме имали .Но всеки си решава сам за себе си.
    Този пост е редактиран от Ivan_vd; 26.12.2014 в 22:17. Причина: грешка

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    При нас найлона си стой целогодишно нямам отвор на дъното и досега мухал и влага не сме имали проблем.Но всеки си решава сам за себе си.
    То решението е лесно.
    1.Слагаш найлон и всичко ливва във вода.Никога повече не повтаряш.
    2.Слагаш найлон и нямаш проблем .Продължаваш да си слагаш.
    Аз съм изхвърлил найлона завинаги още след първия опит.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    То решението е лесно.
    1.Слагаш найлон и всичко ливва във вода.Никога повече не повтаряш.
    2.Слагаш найлон и нямаш проблем .Продължаваш да си слагаш.
    Аз съм изхвърлил найлона завинаги още след първия опит.
    Не всичко е черно и бяло.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •