Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от michail76
    Според мен трябва първо да решиш,докъде мислиш да стигнеш с пчеларството,ако ще си останеш с тези няколко кошера,наистина вземи си малка,макар ,че аз лично съм против ,,на старо,, но ти си реши.Купувам стара само ракия.Ако ще се развиваш,купи си нещо свястно,сега ще ти се стори скъпо,но пари за хубава техника не жали.
    Да това не исках да го споменавам за да не се влияете от него , но явно от там трябва да се почне. Плана ми е есента да зазимя 20 семейства и в следващите 3-4 години ако всичко е наред да стигна до 50 стационарно . Пък ако нещата в държавота потръгнат ,че да остават пари за реинвенстиране може и за подвижно да се замисля .
    Сега за центрафугата . 350-400 за боклуци па макар и нови не ми се дават . 2000-3000 за качество и комфорт НЯМАМ . Остава или някоя стара за 100-тина лева или пак за 100-тина самоделка па било и от пласмасов бидон за 1-2 години мисля че ще свърши работа.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ивайло, ако ще въртиш предимно ЛР, значи отиваш на радиална. Ако искаш да си създадеш някаква технология при центрофужене, макар и елементарна, значи един корпус от твоите е желателно да го въртиш наведнъж - 8-9 пити. Стара с такива параметри не знам колко струва и дали може да се намери. Сега, ти си инженер човек, предполагам че електрификацията няма да ти е проблем, значи проучваш какво има на пазара като съотношение цена-качество за ръчна, радиална, за 8-9 пити ЛР поне. Ако не те устройва отиваш на вариант самоделка.
    Разбира се това може и да ти остане за изпълнение за догодина. Сега обаче, при планирано увеличаване на бройката и липса на празни пити, при наличие на паша трябва да имаш с какво да вадиш меда, дори и да е в бидон. И пак имай едно наум, че нови ЛР пити пълни с мед, лесно се късат.

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Ивайло, ако ще въртиш предимно ЛР, значи отиваш на радиална. Ако искаш да си създадеш някаква технология при центрофужене, макар и елементарна, значи един корпус от твоите е желателно да го въртиш наведнъж - 8-9 пити. Стара с такива параметри не знам колко струва и дали може да се намери. Сега, ти си инженер човек, предполагам че електрификацията няма да ти е проблем, значи проучваш какво има на пазара като съотношение цена-качество за ръчна, радиална, за 8-9 пити ЛР поне. Ако не те устройва отиваш на вариант самоделка.
    Разбира се това може и да ти остане за изпълнение за догодина. Сега обаче, при планирано увеличаване на бройката и липса на празни пити, при наличие на паша трябва да имаш с какво да вадиш меда, дори и да е в бидон. И пак имай едно наум, че нови ЛР пити пълни с мед, лесно се късат.
    Даааа ! За направянето е ясно че ще я направя и то със всичката му автоматизация дори и авт. рег на оборотите в зависимост от теглото на питите това е ясно . Но както казваш няма да е тая година много са нещата като почваш от 0 и нямам толкуз демараж . Ще търся вариант най-вероятно със някоя стара за 100-150 лв за тази година и така .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз имам 3ка и за момента ме остройва, но разбрах че за 200 лева може да си я преправя на радилана за 12 пити.
    Чакам един приятел да си оправи неговата да видя как става.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На тази центрофуга как се закрепват пити?

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Nik_m,
    Моето скромно мнение е,че за подобрения на тройка центрофуга е безмислено да се дават 200 лв. Колкото и да е добър майстора,няма подходящо поле за изява.
    Резултата ще е като в оня виц за трабанта и собствената жена - караш я ама не ти доставя удоволствие.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •