Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1

    ЗАМЕНЯМ РАКИЯ ЗА ПЧЕЛИ

    Заменям висококачествена отлежала гроздова ракия за пчели. Отводки, семейства, гол рой и т.н. Въпрос на взаимна изгода.
    В краен случай може и срещу мед, ракия за мед.

    Тел. 0 888 314 774 Влад
    vladstudio@abv.bg
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Дай някакви примерни параметри на "заменката", примерно 10 литра 50 градусова "джибровица", за 4 ДБ рамкова отводка (горе - долу така идва "заменката").

  3. #3
    Зависи от какво е ракията аз моята мускатова ракия която правя не бих се съгласил да дам 10 литра за една отводка
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ...ще ме извинявате за офтопика, ама не се здържам:

    Оценявам и дегустирам ракия....и мед wink;

    Иначе имам един приятел, с няколко кошера и като го питах ще продава ли мед, той ме изгледа учудено и каза, че няма грам да продаде. Намерил един негов комшия дето вари хубава ракия....та носи му кило мед и оня му дава кило ракия...и засега е доволен от бартера....само дето оня с ракията се оплаква, че не може да смогне да изяде меда до следващия бартер :D

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    ....само дето оня с ракията се оплаква, че не може да смогне да изяде меда до следващия бартер :D
    Смях... това е готино.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #6
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Зависи от какво е ракията аз моята мускатова ракия която правя не бих се съгласил да дам 10 литра за една отводка
    Да. Прав е ianev. Има ракия и ракия. Всеки си хвали стоката и сигурно е прав за себе си.
    При бартера всичко е относително и както и друг път съм казвал важното е двете страни да са доволни.
    По-горе някой бе предложил 10 литра за 4 рамкова отводка. Реално погледнато аз моята ракия я продавам по 10 лв литъра, но в същото време на приятели я подарявам срещу 0 лева литъра.....
    Така че всичко е споразумение. Но 10 литра за добра отводка е все пак някакво начало. А когато при сделката се появят и искрени усмивки, значи всичко е наред.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Зависи от какво е ракията аз моята мускатова ракия която правя не бих се съгласил да дам 10 литра за една отводка
    МУСКАТОВА ли,ела че ми трябваш.....
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    Лалов то не е ракия а елексир )). Ще трябва стабилно мезе там от тези странджанските ))
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Незнаех,че освен Стреанджанския манов мед има и друг елексир,но ако се окажеш що годе прав,бих прежалил едно Страндженско дядо от колекцията в килера tongueout;
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #10
    Ей, ей ей, къде отидОхте ?
    На спявката с мускатово дядо 'ала странджа" и аз бих участвал с удоволствие, но все пак темата ми има друга посока.
    Ракия срещу пчели, или мед, но по-добре пчели.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •