Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 35
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Не случайно, в първото си мнение по темата попитах Владо от къде го е чул или кой му го е споделил-въпросното зазимяване,и това, след като изразих мнението си,аз също чух доста неща но,на изложението, а едно от които зад гърба си:тоя пак за какви 8 рамкови кошери говори-за ДРУГА ДЪРЖАВА ЛИ СЕ ДОГОВАРЯ,не господа за ефективност ,но тя е за зрящи ........колкото и нескромно да звучи.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #22
    Колеги да не си помислите, че ще вдигна магазините на всички семейства другата есен.Колегата е прав, първата ми зима като пчелар, кошерите не бяха зазимени и дори бяха със свалени дъна.Защото катастрофирах на 31 юли, и бях по болници есента и зимата.Точно преди катастрофата бях извадил липата и катастрофирах след 3 дни.Как са се оправяли от тогава до пролетта не знам, но е факт че нямах загинало семейство и пчелите излезнаха от зимата силни и жизнени, което ми позволи и ударно увеличаване на пчелина.Обяснявам си го с факта, че са се зазимили сами и са подредили кошерите по естествен за тях начин.Така че при мен, естественото подреждане на запасите за сега се потвърждава като най доброто, от тогава работя така.Тази зима имам една паднала отводка и знам защо е паднала, причината е във мен а не във пчелите.Именно затова се замислих за това зазимяване и не ми дава спокойствие, защото досега естествената подредба на гнездото при мен се утвърждава като най добрата тактика.Както казах няма да вдигна всички на магазини при следващото зазимяване, но едно семейство за експеримент няма да ме затрудни кой знае колко

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    От поста на ЛАЛОВ нищо не разбрах, СОРИ.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Владо, повтаряш доброто старо правило, че добрите пчелари не ровят и не гледат пчелите си всяка седмица....още по-малко пък и снимки да им правят wink;

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Владо, преди 6 години баща ми се разболя и не можа да извади всичкия мед и остави кошерите сами да се зазимят. През пролетта се развиха супер и дадоха по 30-40 кг мед всеки, че някои и по 50.

    А колкото до бърникането, до идване на пашата, всяка събота ги преглеждам и мисля, че това не им пречи, хем виждам как се развиват, хем нямам нито един излязал рой от 3 години насам. Пчелите обичат внимание, особено ако пчеларя ги обича и се грижи за тях. До този извод съм стигнал.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    От поста на ЛАЛОВ нищо не разбрах, СОРИ.
    Аз съм го казал -за зрящи, ти явно не си от тях съжелявам.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #27
    Eвгени колегата Лалов казва че има колеги който не са чували и за съществуването и на 8 рамковия кошер ...... и още нещо
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Eвгени колегата Лалов казва че има колеги който не са чували и за съществуването и на 8 рамковия кошер ...... и още нещо
    Със сигурност . Не е хубаво да си слагаш кепенците и да не гледаш,четеш,слушаш и питаш какво става около теб.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Колеги преди 3 дни закупих от мой близък 10кошера които бяха зазимени с магазините ,прегледах ги и ако ви кажа ,че такива силни семейства след презимуване не бях виждал. Питах моя близък защо не им сваля магазините и той ми каза ,че откакто е пчелар магазини не сваля/говоря за 1магазин/. Аз също бях оставил един кошер за проба и призимува много по добре,да не кажа отлично,от другите

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Колега, с магазините е ясно. Но темата все пак е "... в магазини".
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •