Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 40
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    От затвора да не излязат........обаче проблема е, че първо трябва да влязат.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1524 и тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1524&page=3 и аз се жалвах, че са ми откраднали кошери. На 1 март установих, че липсват 2, а миналия ден - още един. Вчера ме повикаха в селото да пиша жалба - първите два се намерили. На един колега от същото село му бяха откраднали 3 кошера, около 1 седмица след моите двата. Вчера едно момче обаче, мераклия за пчелар извикало колегата, че си бил купил пчели, та да ги погледне. И какво да види колегата - своите 3 кошера и моите 2. Свил ги един мангал, от когото селото е пропищяло и му ги е продал, като излъгал, че му ги дал някой си от друго село да ги продава. пребоядисал ги, но прелките не е посмял да маже и са останали с оригиналната боя. Купувача го е потърсил, но оня е надушил издънката и се е скрил и изключил телефона. Момчето ни предаде доброволно кошерите, които вече е платил на циганина, а аз и колегата ще се опитаме да помогнем с някоя отводка, за да си завъди пчели, макар че той иска да си ги купува други.
    Пиша този постинг най-вече за тези, които твърдят, че цигани на крадат пчели, и че пчели се крадат само за участниците в програмите.
    Предполага се. че и другия е свил той. Чувам от селяните за кражби на резачки и други инструменти, както и че са изсекли бракониерски доста гора, за да продават дърва. Преди време край селото имаше доста лозя за лично ползване. Хората ги изоставиха, защото по думите на един местен жител, дъртия мангал минавал с бригадата и обирал всичко. Всъщност това е циганската фамилия в селото. За друга не съм чул. Ще изчакаме полицията и прокуратурата да приключат случая, и ако не сме доволни, се организираме ние да го поемем, ще видим как.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Stefanbg Виж публикацията
    Тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1524 и тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1524&page=3 и аз се жалвах, че са ми откраднали кошери. На 1 март установих, че липсват 2, а миналия ден - още един. Вчера ме повикаха в селото да пиша жалба - първите два се намерили. На един колега от същото село му бяха откраднали 3 кошера, около 1 седмица след моите двата. Вчера едно момче обаче, мераклия за пчелар извикало колегата, че си бил купил пчели, та да ги погледне. И какво да види колегата - своите 3 кошера и моите 2. Свил ги един мангал, от когото селото е пропищяло и му ги е продал, като излъгал, че му ги дал някой си от друго село да ги продава. пребоядисал ги, но прелките не е посмял да маже и са останали с оригиналната боя. Купувача го е потърсил, но оня е надушил издънката и се е скрил и изключил телефона. Момчето ни предаде доброволно кошерите, които вече е платил на циганина, а аз и колегата ще се опитаме да помогнем с някоя отводка, за да си завъди пчели, макар че той иска да си ги купува други.
    Пиша този постинг най-вече за тези, които твърдят, че цигани на крадат пчели, и че пчели се крадат само за участниците в програмите.
    Предполага се. че и другия е свил той. Чувам от селяните за кражби на резачки и други инструменти, както и че са изсекли бракониерски доста гора, за да продават дърва. Преди време край селото имаше доста лозя за лично ползване. Хората ги изоставиха, защото по думите на един местен жител, дъртия мангал минавал с бригадата и обирал всичко. Всъщност това е циганската фамилия в селото. За друга не съм чул. Ще изчакаме полицията и прокуратурата да приключат случая, и ако не сме доволни, се организираме ние да го поемем, ще видим как.
    Можеш ли да кажеш кое е селото?

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Ами докато не хванат крадеца и не мине следствието не ми се иска да споменавам селото, за да не го предупредят, макар че сигурно вече се е усетил,но тази картина се повтаря и в други села, напр. дъщерята и зетя два пъти тази година засаждаха плодни дръвчета в тяхното село, и двата пъти на сутринта бяха изскубани. Имат доста съседи цигани и всичко се краде, разсад, помпи, железа, кокошки и т.н.т. На мой приятел на дядо му от друго село пак от двора му свиха 4 кошера преди 2 месеца. Зная за още няколко подобни случая само тази година.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Щом държава не помага срещу тази зган, организирайтес сами и ги гоните до дупка. Трябва тази зган да припомни че за тяхното крадливо племе има само едно наказание - БОЙ.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Точно това държавата всячески се опитва да осуети - самоорганизирането и раздаването на правосъдие.Държавата прекрасно се досеща,че след мангалите,идват на ред и политиците,а това е опасно и не се насърчава.Всички опити за саморазправи досега са били "строго осъждани" от политиците,щото видите ли ние сме били правова държава.Само забравят да споменат,че права имат мангалите и властимащите ,а БългАрите трябва да мрат.Крумовите закони трябва да бъдат въведени отново.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Нахлюпи на главата на мангала една тръвна пълна с пчели,те да се разправят с него.Ако оживее нека пак да отиде да краде.А после по вестниците могат да пишат,че мангала докато отивал на пикник с брадвата в гората ,една тръвна съвсем случайно паднала на главата му.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По тежко наказание ще е да излееш на главата му един буркан с мед, и после да гледаш сеира как един милион пчели го атакуват, докато той бяга презглава към къщи.

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    И това е добра идея,като не може държавата да се справи то нека това да го направят пчелите.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •