Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 129
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Другари, имам да ви съобщавам добри новини ! Всички знаете, че си имаме нов министър на образованието. Добрата новина е, че ще има реформа в образованието. Друга добра новина е че се подготвят промени в правилата за българския език. Някои от вас са напред с материала и без съмнение са вече запознати, останалите ви предлагам да си налеете чаша с нещо ободряващо /аз съм на чай с м... мняма да ви кажа с какво/ и да се задълбочите в материята :

    ЕТО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ПРОМЕНИ В ПРАВОПИСА НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК:

    1. Буквите „ч” и „ш” отпадат от азбуката, понеже ве4е никой не ги използва. На тяхно място влизат отдавна наложените 4 и 6.
    2. Отпада буквата „ъ”, за да не се 4удим как се пи6е „мал4ание”, „сагласна сам” и т.н.
    3. Отпада и буквата „я”. В момента е възприето тя да се изписва като „q”, но това саздава проблеми, за6тото някой я 4етат като „кю” и става
    мазало. По добре е да се изписва като „иа”, например лелиа, диниа, Иамбол, Балгариа.
    4. Предлагам да отпадне и буквата „й”, за6тото е са6тата като „и”. Ниакой тапанари са против и казват 4е ако махнем и краткото как сме 6тели да
    пи6ем иордан иовков. Ма тиа са напално истре6тели ве, за кво да даржим неква буква само заради един гимнастик кво като е вип ба6та ми го
    познава и вика 4е бил свестен тип).
    5. Тоа ермалък са6то е напално изли6ен. Закво ти е само да ти зима место на клавиятурата. Закво треа да има буква коиато се пи6е само в три
    думи. Ьога, ьод и идьот. Тва е расхи6тение.
    6. главните букви са пална простотиа. нема нужда от тиах. секи интелигентен 4овек се досе6та каде по4ва изреч4ението и каде не по4ва.
    то си е мноо ясно.
    7. пи6е се „незнам”, „неискам”, „нестава”, „немога”. Разбрахте ли бе БАЛЪЦИ!!!!!
    8. си4ките запетаики то4ки терета и подобни л**на триабва да отпаднат на кои му пука за тиа не6та?
    a наи добре е направо да се мине на latinica 6toto taka sme si swiknali werno 4e po nekoi foromi ne dawat dase pi6e na latinica 6toto sa ebahti zadrastenite

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    :D :D :D
    Напълно подкрепям!
    Имам обаче няколко забележки и едно предложение.
    В текстът откривам доста грешки. Т. напр. балъци следва да се пише с а, т. е. балаци, заради отпадането на ер големият.
    Клавиятура се пише с и+а, т. е. клавииатура, щото нали буквата я и тя отпаладала вече.
    И т. н.
    Извинявам се, че продължавам да ползвам старият правопис, но още не съм свикнал с новият. :D
    Постарал съм се обаче навсякъде да сложа пълният член. Нека и свободното използване на пълният и непълният член да залегне в новите правила, т. е. в правилникЪТ.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    :D :D :D
    ...
    Извинявам се, че продължавам да ползвам старият правопис, но още не съм свикнал с новият. :D
    ...
    Извинениа неса приемат. ште се наказваме
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Другари, имам да ви съобщавам добри новини ! Всички знаете, че си имаме нов министър на образованието. Добрата новина е, че ще има реформа в образованието. Друга добра новина е че се подготвят промени в правилата за българския език. Някои от вас са напред с материала и без съмнение са вече запознати, останалите ви предлагам да си налеете чаша с нещо ободряващо /аз съм на чай с м... мняма да ви кажа с какво/ и да се задълбочите в материята :

    ЕТО ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ПРОМЕНИ В ПРАВОПИСА НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК:

    1. Буквите „ч” и „ш” отпадат от азбуката, понеже ве4е никой не ги използва. На тяхно място влизат отдавна наложените 4 и 6.
    2. Отпада буквата „ъ”, за да не се 4удим как се пи6е „мал4ание”, „сагласна сам” и т.н.
    3. Отпада и буквата „я”. В момента е възприето тя да се изписва като „q”, но това саздава проблеми, за6тото някой я 4етат като „кю” и става
    мазало. По добре е да се изписва като „иа”, например лелиа, диниа, Иамбол, Балгариа.
    4. Предлагам да отпадне и буквата „й”, за6тото е са6тата като „и”. Ниакой тапанари са против и казват 4е ако махнем и краткото как сме 6тели да
    пи6ем иордан иовков. Ма тиа са напално истре6тели ве, за кво да даржим неква буква само заради един гимнастик кво като е вип ба6та ми го
    познава и вика 4е бил свестен тип).
    5. Тоа ермалък са6то е напално изли6ен. Закво ти е само да ти зима место на клавиятурата. Закво треа да има буква коиато се пи6е само в три
    думи. Ьога, ьод и идьот. Тва е расхи6тение.
    6. главните букви са пална простотиа. нема нужда от тиах. секи интелигентен 4овек се досе6та каде по4ва изреч4ението и каде не по4ва.
    то си е мноо ясно.
    7. пи6е се „незнам”, „неискам”, „нестава”, „немога”. Разбрахте ли бе БАЛЪЦИ!!!!!
    8. си4ките запетаики то4ки терета и подобни л**на триабва да отпаднат на кои му пука за тиа не6та?
    a наи добре е направо да се мине на latinica 6toto taka sme si swiknali werno 4e po nekoi foromi ne dawat dase pi6e na latinica 6toto sa ebahti zadrastenite
    Толкова е смешно наистина, че чак е тъжно.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  5. #25
    Към колегите със странните никове . Застанете зад имената си най-напред и тогава ще се занимаваме с правописа.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Абе и на мен ми писна от тия, със странните никове, дето си навират носа навсякъде. Без тях форумът би бил едно по-добро място.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Дубре де, като съм Румен Димитров, ква е гаранцията, че тва съм АЗ- първия ми ник, който беше ?!?!?
    Имам един един измислен ник, най-обикновен, ама ако се бях регистрирал с него, полвин България ме знае...и щеха да се почнат едни заядици....мани, мани...
    Добре си е така....това е демокрация !!

    Вие видете правопис, та почнате и за имена да претендирате.....утре ще ми поискате и имената на жената и ЕГН-тата ни.....радвайте се, че изобщо пише нещо срещу полето на пишещия wink;

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Дубре де, като съм Румен Димитров, ква е гаранцията, че тва съм АЗ- първия ми ник, който беше ?!?!?
    Имам един един измислен ник, най-обикновен, ама ако се бях регистрирал с него, полвин България ме знае...и щеха да се почнат едни заядици....мани, мани...
    Добре си е така....това е демокрация !!

    Вие видете правопис, та почнате и за имена да претендирате.....утре ще ми поискате и имената на жената и ЕГН-тата ни.....радвайте се, че изобщо пише нещо срещу полето на пишещия wink;
    Ааа, значи още утре да си сканираш кръщелното и акта за раждане. И публикуваш тука за отчет.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Начи жената....и тъщата, ги приписвам автоматично, още на следващия писал по темата...с картите и ПИН-овете не знам как ще я карате, щото банките ги ползват преди мене wink;

    ...ама сте великодушни, само доброто ми мислите !!!
    Добре, че никой не поиска и кошерите, че тогава щеше да има конфликти

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Господ да ти е на помощ,най вече св.Харалампий
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •