Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 129
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Радвам се че поне ви развеселих.
    Нито професията нито образованието ми са свързани с книжовния Български. Ама ми е гадно когато някой не полага усилие колкото за една пръдня, за да пише или се изказва поне малко грамотно ПРЕД ЦЯЛ ФОРУМ ОТ ЗНАЙНИ И НЕЗНАЙНИ ХОРА.

    Представете си Д. Бонев или scutellator да споделя мненията си по този начин:

    и лятото от тяз направих по една отводка и изкарах мед след акацията бях ги дигнал на 4етери корпуса извадиь меда и ги цепих не гледах каде ще баде маиката
    Това което исках да кажа още с първия си пост накратко беше:
    Не на чалгата във форумния език!

    Във всеки един форум има шепа хора, от които можеш да научиш много неща. За щастие (и не случайно) те пишат нормално. Друга част от хората, учат от тях и питат така, че да се научат. От тях научаваш какви грешки да не допускаш. Има и такива, които само четат. До тук добре. Обаче има и една група, която е "на всяко гърне мерудия". Не знам защо, но много често те пишат или на "шльокавица" или т.нар. "алкохолни постове" към 2-3ч. през нощта:

    колега е прав относително жилване, свикваш и с всеки пъть подувашсе по малкоу жилвания полезни но не е в голямо количествоу 5-10 жилвания на ден не е много, лек от подуване няма, можеш да не ходеш на доктор, това не е алергия щом можеш да дишаш спокойно. Ако си алергичен то отрова нарушава дъшане и подувасе не само място на ужилване а цяло тяло, купи инжекция орбазон и я носи с себеси когато работиш с пчели, това ти е газанция за оцеляване, най добре помагат ръкавици но с тях не винаги удобно, има моменти когато пречи и було, общо взето към всичко свъкваш с времето.
    И понеже тези изяви нещо зачестиха напоследък, не се сдържах и пуснах тази тема. Очевидно, спасението ми е в "селективното четене". И в търсенето на хумора... за съжаления ако не беше толкова тъжно, щеше да е много смешно wink;
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #12
    koragroup напълно споделям мнението ти. Но за жалост, това наистина е показателно за грамотността на българина въобще.

    Понеже втория пост, който си цитирал е на "пчела Варна", вероятно не си разбрал, че колегата е руско говорещ гражданин. И факта , че спазва правилата на форума и се опитва да пише на български, му прави чест. Вярно, че не винаги му се получава съвсем разбираемо, но нека го поощрим, вместо да го критикуваме, за желанието му да спазва правилата.

    А всички останали моля, да влагат малко повече старание.

    П.п. Точно в момента по канал 1 в предаването Неделя х 3, казаха, че българчетата са най-неграмотни в Европа. Мисля, че това изчерпва темата.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колегата е руснак и му е простено, че пише по този начин. Беше много дразнещо да го чета, но сега като знам, че се старае и пише разбираемо на български, вече не се дразня.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Имах съмнения за "Варненския", а и да си кажа цитатът беше съвсем случайно избран, пък и той не винаги пише така.
    Но примери такива има доста, за жалолст.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Гоше, получи си 5-те минути публичност(слава), дай примоли се да маанат темата!
    ...и у твойте постове има грешки, които не са граматически, нито пунктоационни, а са най-обикновени "клавиатурни", ама явно и ти не ползваш копчето за "преглед" на мнение, та в тая насока, дайте да си не дирим кусури, щото че ги намерим, даже и да ги нема wink;

    ....бе за кво изопщо се занимаваме с подобни глупости ?!?!?!?!?
    ....дреме ми на....клавиатурата, кой къ ме чете !!!
    ...аку на некой му не аресфа, моа да ме делне, банне...или квото там си поиска!

    .....и да знаате, че не държим за обяд с модератоКА, ама ако се яви конкурс, че се борим за вечеря

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    ...аку на некой му не аресфа, моа да ме делне, банне...или квото там си поиска!.....
    Аааааа,не давам никой да те барне с пръст дори,ти си талисманът ни. :D

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ич недей да ми се мазниш.....нема да вечерам с тебе tongueout;

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Гоше, получи си 5-те минути публичност(слава), дай примоли се да маанат темата!
    ...и у твойте постове има грешки, ...
    Руменчо, и ас та убичъм.
    Ратвам се, че си запозната с мойту тфорчество!
    Пръдължавай да си мой куректиф :D

    Няма да се примолям да търкат темата, а само да я преместят в раздела Свободна тема. И като това стане, ще започна да поствам само цитати... нещо като стената на смеха или плача, кой както го приема.

    Днес имам торен празник. Не само че е св. Харалампи, ами и аз и жена ми (новия ми помощник на пчелина) имаме Рожден ден.
    Пийте по 1-2-3 за наше здраве!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    Хайде,наздраве ,Жоре!Честит празник!.Да сте живи и здрави всички в къщи.А Руменчо ще ти пусне един музикален поздрав. :D

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup
    ......
    Няма да се примолям да търкат темата, а само да я преместят в раздела Свободна тема. И като това стане, ще започна да поствам само цитати... нещо като стената на смеха или плача, кой както го приема.

    .....
    дамммм, става ....даже поткрепям wink;


    ....а за семейния празник: Честито и желая всичко хубаво което си намислите !!

    http://www.youtube.com/watch?v=Q0scFednmU8

    П.П. пил сам 2, ама по твоя препоръка, че врътнем още 3 ...за ваше здраве !!!!!

 

 
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •