Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 121 до 129 от общо 129
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И все пак е важно човек да пише грамотно.На мен лично ми прави лошо впечатление човек,който не ползва препинателни знаци и не може да се изкаже така,че другите да го разберат.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Лично аз деля хората на добри и лоши.Като не може да пише правилно сигурно ще има други възможности?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Самият факт, че бг пчелар ползва интернет, и че чете пчеларския форум - е все пак някакъв достатъчен екзистенц минимум за грамотност според мен, оттам нагоре вече всичко е в сферата на добрите пожелания!!...защото има и много пчелари, които не са чували даже за този форум, смятайте пък те колко са грамотни!!

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    По принцип,смятам че като цяло спада грамотноста на българите.Особено повечето подрастващи са ...зле!Къде е сега железния юмрук на комунистическия учител.Такива удари и шамари раздаваха-майко мила!Направо ни спукваха от бой за най-малкото провинение.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Самият факт, че бг пчелар ползва интернет, и че чете пчеларския форум - е все пак някакъв достатъчен екзистенц минимум за грамотност според мен, оттам нагоре вече всичко е в сферата на добрите пожелания!!...защото има и много пчелари, които не са чували даже за този форум, смятайте пък те колко са грамотни!!

    Ако ползването на интернет е някъкъв критерий за грамотност и правопис, то тогава настоящите тийнейджъри трябва да са с поне бакалаварска степен. Но за съжаление това не е така, дори положението е отчайващо зле като цяло, с малки изключения разбира се.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не мислите ли, че грамотното писане е въпрос на уважение към четящите?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не мислите ли, че грамотното писане е въпрос на уважение към четящите?
    Той може много да те уважава и да ти прави поклони до Земята, на като е тъп като галош, как да ти засвидетелства уважение чрез грамотност?

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Лично аз деля хората на добри и лоши.Като не може да пише правилно сигурно ще има други възможности?
    Чакай, Гошо да ти каже...

    Първо, грамотността (Грамотността е способността за четене и писане - Уикито) е обективно измерима, а добротата е субективно виждане.
    Второ, нито възрастта, нито образованието са критерий за грамотност, а тя сама по себе си не е гаранция за начетеност. Пример синът ми - пише без грешка, чете правилно, но е прочел 3-4 книги. За сметка на това пише на клавиатурата с вързани очи на БГ и АНГЛ, два пъти по бързо от мен. Той е на 15.

    За едно си прав. Има пчелари на години, които радват с комп. активност. Стига да не ги засенчат младежите, за които главните букви, точките и запетайките са досадни функции на телефона...

    И понеже никой не се е родил научен, стандартът на писане е следният: след всички препинателни знаци (точка, запетая, удивителна, двоеточие и т.н. следва "интервал".
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    върнете се назат в годините и си направете равносметка 2001г продавах компотен буркан мед за 4лв на едро нямаше изкупвачи сега 720мл давам за 8лв а на едро за 5лв

    Мдаааа....
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •