Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 65 от 79 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 641 до 650 от общо 781
  1. #641
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вдраев, ти си главния герой в това видео?

    Принципа на теста е долу горе правилен, но трябва да се знае колко пчели се джуркат в буркана.
    Да, той е главния герой във видеото. И май е свалил малко килограми... Драев, шкембето май е намаляло, а? Ами брадата, къде е? Явно специално си се подготвял за клипа, че си се обръснал, хе-хе-хе-хе.

    За какво, да знае колко пчели участват в теста, след като няма нито един акар? Дреме му на шапката, колко са пчелите. Плюс това, няма как да преброи толкова много пчели, щото след няколко минути те се "съживяват".

  2. #642
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    А откъде може да се сдобие човек с този тест?

    Да си сбъркал нещо с МК? - други години третирал ли си с тази киселина?
    Да третирал съм и други години но за пръв път ми изчезват семейства и то 2 месеца след третирането,едва ли е от МК причината,пък и 2 семейства не са болка за умиране.

  3. #643
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    За какво, да знае колко пчели участват в теста, след като няма нито един акар? .
    Че не е тест това не, защото какво правим ако се покажат 5 акара, на колко пчели, от колко кошера е взета проба, от коакъв пчелин, от какви семейства.... всичко е от значение. Акара му е най-малкия проблем на господина.. Аз толко гладни пчели не съм виждал....

  4. #644
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    И имам въпрос . Как се отървал от акара на 100%, като се има в предвид жълтите табелки по кошерите ?

  5. #645
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    И имам въпрос . Как се отървал от акара на 100%, като се има в предвид жълтите табелки по кошерите ?
    Никой не се е отървал на 100% от акара и това не бива да се поставя въобще като цел. Във всички сериозни статии се посочва, че една опаразитеност от 4-5 акара на 100 пчели е нормална и безвредна за семейството.
    При така проведения тест от клипа не може да се направи извод, че акари няма! Защото пчелите в буркана са толкова много, че ако акар падне от пчела в горния слой, той просто не може да стигне дъното.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #646
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    За съжаление отново пиша в този раздел,вече второ семейство ми изчезва мистериозно за последния месец,и двете семейства бяха силни с млади майки от 2017 и 2018 година,третирани за акар с мравчена киселина през Септември,подхранени след това с по 5 хранилки инвестиран сироп,мед имаха по 15 килограма,незнам дали има някаква връзка но въпросните кошери бяха в една линия на два съседни реда разстояние между тях 3 метра.
    Преди няколко дена когато третирах кошерите с ОК, отидох и накапах още на 4 колеги пчелините и на единият пчелин също имаше 2 празни кошера. Колегата каза че това са били много силни кошери и остана много изненадан. Също е третирал с МК вече 3 година и казва че за 1ви път му се случва, иначе другите семейства изглеждат много добре, при поглед от горе не личи да има проблем.

  7. #647
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    И имам въпрос . Как се отървал от акара на 100%, като се има в предвид жълтите табелки по кошерите ?
    Я, дали ще позная.

    https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4183

  8. #648
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    .. Аз толко гладни пчели не съм виждал....
    Кръстев, не гледаш внимателно. Всъщност не се знае какво има под капака.

  9. #649
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я, дали ще позная.

    https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4183
    Ако си познал, че е третирал с литиев хлорид и има наистина добър резултат - евала за новаторството! Но това трябва да се докаже с читав тест, който да даде безспорни данни.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #650
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Като си дойде сина ще пиша ама сте далеч от истината.

 

 
Страница 65 от 79 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •