Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 76 от 79 ПърваПърва ... 26667475767778 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 751 до 760 от общо 781
  1. #751
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    И в нащо село аналогичен случай - повечето пчелари ходят посърнали, брадясали и леко отчаяни, някои си признават за над 50-70% смъртност....но иначе пък на другите пчелите са им супер натокани!!...вече разбрах що няма цигани-пчелари.....еми не могат да лъжат чак толкова много като пчеларите!!.....ако има как да се пренасят пити със запечатано пило по Еконта - по едно кило кръв ще дават за пита с люпещо се пило....аз мойте съм ги стеснил на по 6-7 рамки ДБл и съм им раздал вълнените елеченца да се топлят в тоя студ!
    Да им кажеш,че Апостоли и хора продават запасни майки на 4-5 рамки пило има нема 1/8 пенсия бр./ако са миньори де/.Ама сега като се замислих то си е бизнес това.Догодина пак ще им продадат ЗАПАСНИ/нова мода/майки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #752
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    https://www.youtube.com/watch?v=K4b6kKagkhs
    Ето какво се случва в Русенско.

  3. #753
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Много влага ми се вижда,че имаш в кошера или се лъжа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #754
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=K4b6kKagkhs
    Ето какво се случва в Русенско.
    Блокирана майка -есен 2018г., слабо семейство ( личи по това, къде е било кълбото ), старите дават фира, няма кой да топли новите, последните мохикани се оакват. Може и грешки при третиране за акар.

  5. #755
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Блокирана майка -есен 2018г., слабо семейство ( личи по това, къде е било кълбото ), старите дават фира, няма кой да топли новите, последните мохикани се оакват. Може и грешки при третиране за акар.
    Много точна диагноза колега,имах няколко семейства на същия хал,есента 2018 е имало сериозен приток на нектар и блокирани майки,един приятел хранел сериозно есента и при него смъртността е 100%

  6. #756
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    А защо са така само 10%. Дано не е болест някоя азиатска чума, че ще ни накарат да евтаназираме всички.

  7. #757
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    А защо са така само 10%. Дано не е болест някоя азиатска чума, че ще ни накарат да евтаназираме всички.
    Няма да те плаша!!! Тази година 10%, догодина 50%, а може и 100%. Зависи от условията. Трябва да се вземат мерки. И то бързи.

  8. #758
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Всеки трябва да измине своя пчеларски път.Това е задължително и неизбежно за всеки пчелар.Аз лично не подхранвам ударно,а им давам по-три пълни хранилки със сироп в началото на Август със 10 мл. спиртен извлек от пелин и борови връхчета на 1 лит. сироп +3 капки ментово масло на 1 лит.сироп.Хранилките ги слагам в/у рамките.Обръщам таблата която ми е увеличена с 5 см,и ги покривам с найлон за да не провокирам нападение от миризмата на мента,че тогава при мен няма паша.Това ми е индикатор, ако не го вземат значи имат някакъв проблем.Загуби пролетни нямам.
    Този пост е редактиран от M.Milkov; 20.04.2019 в 20:15.

  9. #759
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Йонко Виж публикацията
    А защо са така само 10%. Дано не е болест някоя азиатска чума, че ще ни накарат да евтаназираме всички.
    Виждам, че не си много по писането, но все пак, с какво третираш и т.н.

  10. #760
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес разговарях с колегите пчелари със загиналите семейства източно от Елена за тяхния проблем.Проблема е започнал още Август с нападения и после инванзия на оси.50% загуби до февруари след това тотал щета след първото подхранване.Всички с които съм разговарял са третирали с един и същи препарат против акар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 76 от 79 ПърваПърва ... 26667475767778 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •