Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 72 от 79 ПърваПърва ... 22627071727374 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 711 до 720 от общо 781
  1. #711
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Миналата пролет дадох 100лв. за един литър Вита Фийд Голд, сипах им малко, но как да резбера има ли ефект или не?...тази пролет, която идва трябва да им го дам, че му изтича срока....доц.Първанов на лекцията каза профилактика му е майката: зазимяване с качествен мед, да не е манов, гроздов, рапичен, стеснени и затоплени, сухи гнезда, силни семейства с много млади есенни пчели...напролет: стесняване на гнездата, почистване на дъната, стимулиращо подхранване - това по спомени от лекцията.

  2. #712
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най-доброто "лекарство",най-евтиното и най,най,най,според мен е,това от филма на Германката за работа с ЛР.Всъщност,филма се нарича "Ротационно пчеларство",демек,всяка есен зазимява семействата с млади майки и закрива семействата от предната година.......
    п.п.https://www.youtube.com/watch?v=-_HzPyf7X_8
    Този пост е редактиран от Ангел Йосифов; 14.11.2018 в 19:57.

  3. #713
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    С какво третираш.Аз използвам спиртен извлек от борови връхчета и пелин,и масло от мента разредено в спирт 95%.Давам им го пролетта и есента/Август/ месец в сиропа.
    Споделял съм няколко пъти, но наблюденията ми са от 2017/ 2018г. и тази есен. Незнам, да не излезе , че съм подвел някой или работя за някой търговец.

    Аз не вярвам на разни отвари. Ако искаш пиши на лични, ще ти кажа какво съм избрал. Скъпо е, но излиза без пари, като се има предвид, че нямах жертви 2017/2018г.

  4. #714
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Признавам си, че не знам, какви признаци има цераната. Вероятно е и екостопа да не се е представил, както трябва. Но направи впечатление, че единствените ми оцелели семейства бяха в кошери с дълбоко дъно! Този резултат е основа за дълбок размисъл по въпроса.

  5. #715
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    ... Но направи впечатление, че единствените ми оцелели семейства бяха в кошери с дълбоко дъно! Този резултат е основа за дълбок размисъл по въпроса.
    Само да не търсиш в грешна посока. Оцелелите при мен, при големия мор 2016/2017г. си бяха на обикновени дъна. Просто аз нямам дълбоки.

  6. #716
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Споделял съм няколко пъти, но наблюденията ми са от 2017/ 2018г. и тази есен. Незнам, да не излезе , че съм подвел някой или работя за някой търговец.

    Аз не вярвам на разни отвари. Ако искаш пиши на лични, ще ти кажа какво съм избрал. Скъпо е, но излиза без пари, като се има предвид, че нямах жертви 2017/2018г.
    Дано не предизвикам недоволството ви,но според моето скромно мнение,би било добре да се сподели личният опит. А това дали работиш за някой търговец..вие тук сте все стари "кучета" и се знаете кой кой е

  7. #717
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Дано не предизвикам недоволството ви,но според моето скромно мнение,би било добре да се сподели личният опит. А това дали работиш за някой търговец..вие тук сте все стари "кучета" и се знаете кой кой е
    Ако някой каже, че аз не споделям---незнам. Ами четете ги тез теми, аз ви знам и кътните зъби.

    пп. Ползвам hive alive и за сега съм повече от доволен.

  8. #718
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако някой каже, че аз не споделям---незнам. Ами четете ги тез теми, аз ви знам и кътните зъби.

    пп. Ползвам hive alive и за сега съм повече от доволен.
    Абе уж четем,ама две очи явно не стигат... пък и Даката каза,че си ларж
    Благодарско за споделеното

  9. #719
    https://www.youtube.com/watch?v=oiu_dIZu7Uk Randy mite wash video 2018
    Тези които не използвате алкохол при тестването за опаразитеност, кърлежите падат ли само от разклащането на пчелите?

  10. #720
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=oiu_dIZu7Uk Randy mite wash video 2018
    Тези които не използвате алкохол при тестването за опаразитеност, кърлежите падат ли само от разклащането на пчелите?
    Никой не знае точно колко падат и колко остават. За да паднат почти всички трябва поръсване с пудра захар и яко джуркане.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 72 от 79 ПърваПърва ... 22627071727374 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •