Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 79 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 781
  1. #671
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ок модераторе.Аз Ви изпреварих с отговора Ви и споделих аз как я виждам,ама в друга тема.В конфликт няма да влизам.
    Видях го и точно затова написах и това. За да се разясним. Конфликт няма да има, а и така трябва да бъде.


    П.П. Няма нужда от учтивата форма към мен, че и с главна буква. Аз съм един от вас. Освен, ако не е написано с цел - нали...

  2. #672
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    https://youtu.be/xXTfF1VLdgo
    Обещания клип. Свършва неочаквано заради неволно натиснат клавиш, но мисля че всичко става ясно.

  3. #673
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    https://youtu.be/xXTfF1VLdgo
    Обещания клип. Свършва неочаквано заради неволно натиснат клавиш, но мисля че всичко става ясно.
    Сега ако почнат да си правят по-често тестове —целта е изпълнена.Това не те ли успокоява,че около теб ще имаш комшии с здрави пчели?Аз помня89-92г. когато имаше американски гнилец и що поразии нанесе.Моля се това да не се повтаря,защото за здрави пчели са нужни колективни усилия.

  4. #674
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Благодаря на професионалните пчелари за споделените клипове!!! Имам един въпрос - при приспиването на пчелите с въглеродния двуокис и после при тяхното раздрусване/шейкване, каква е гаранцията, че ще падне 100%от акара от тях?...предполагам, че газът приспива и акара, има ли вероятност да остане някакъв процент, 20-30% примерно от акара по приспаните пчели?

  5. #675
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Благодаря на професионалните пчелари за споделените клипове!!! Имам един въпрос - при приспиването на пчелите с въглеродния двуокис и после при тяхното раздрусване/шейкване, каква е гаранцията, че ще падне 100%от акара от тях?...предполагам, че газът приспива и акара, има ли вероятност да остане някакъв процент, 20-30% примерно от акара по приспаните пчели?
    В началото и мен ме глождеше това,затова 15 минути трима души пощихме и въргаляхме пчелите да видим дали по тях няма.
    На буркана имаше мярка с маркер до де да го напълня-изтри се,ама аз си знам до де.Когато нямаш в съседство опаразитени пчели е много хубаво,щото не се третира често.
    Колега,предлагам ти да третираш така и да споделиш.

  6. #676
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    .....а сега ми звънят и ме безпокоят докато правя секс.
    Кво, кво, да не си объркал първата буква. Да не е К---кекс.

  7. #677
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    ...В началото и мен ме глождеше това,затова 15 минути трима души пощихме и въргаляхме пчелите да видим дали по тях няма..
    То , като има акар -проблем, ама като няма -пак. Аз три пъти ги цамбурках в ракия, даже ходих да доливам да не им е малко и пак само един акар. Не е за вярване направо.

  8. #678
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кво, кво, да не си объркал първата буква. Да не е К---кекс.
    Така както си го цитирал, излиза, че аз правя секс. Не, че е лошо, но все пак. Бъди конкретен - за кой иде реч.

  9. #679
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    За първи път ми се случи, откакто гледам пчели, да намеря, от здраво и силно до преди месец пчелно семейство, останали в кошера една - две шепи пчели, заедно с майката? Седмица по-късно, закономерно то бе нападнато и разграбено. Това се случи с няколко семейства, приблизително по едно и също време - октомври и началото на ноември тази година. През август бях третирал с по една плочка Екостоп. Не забелязах признаци на опаразитяване, но предполагам, че е от акара, защото оцеляха само семействата, които бяха в кошери с дълбоко дъно.

  10. #680
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    То , като има акар -проблем, ама като няма -пак. Аз три пъти ги цамбурках в ракия, даже ходих да доливам да не им е малко и пак само един акар. Не е за вярване направо.
    Аналитично, теоретично и логически погледнато на това което казваш се достига до извода, че може би ракията ти е слаааба. Което веднага ме навежда на мисълта, че трябва да се сформира щаб и прикрипен към него отряд по диагностика от форума и да ти се направи една мащабна операция за доказване градуса на твоята домашна ракийца. Аз, нали, ще водя резултатите по ясни на всички причини.

 

 
Страница 68 от 79 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •