Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 79 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 781
  1. #491
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е от рапицата тоя мор не се заблуждавайте.Преди ги тровеха на рапицата но след това на самата рапица се развиваха и за акацията бяха готови за магазин.Сега е друго,мора е поне 3-4 пъти в сезона.Миналат 7 пъти тровене,но нямах тоя мор зимата.


    С кво третираш пролета и есента

  2. #492
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    OK и Тимол.

  3. #493
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Как третираш с ОК, смисъл начина и по колко?

  4. #494
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По рецептана на Дони.

  5. #495
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2016
    Мнения
    3
    Колега и моите така умират с извадени хоботчета!!!А изпращах подмор и ми казаха....ами виждат се ноземни спори,но колко?Ми незнаели!Дали изобщо са правили някакво изследване един господ знае!Вече на никого не вярвам всеки казва нещо различно,ветеринарите вдигат рамене и ми казват даваи антибиотик.....абе кво да ви кажа....няма такава държава!

  6. #496
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дай при проф.Гурголова 18лв е пробата всичко ти казват за ноземата.Щом хумотчето е излягло не е нозема виж в бакалията какво предлагат за пръскане на ябълки

  7. #497
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Здравейте колеги, днес отворих кошерите да видя как се развиват понеже ме нямаше известно време и бях потресен. Пчелите в силните намалели до средни а средните до супер слаби или умрели. Бях им сложил питки от по рано някои изядени други не, имат си медец по рамките но пчелите изчезнали. На два от кошерите майките излезли отгоре на рамките и с 5-6пчели умрели. Аз я взех и я оставих на слънце и тя се размърда, после така стана и с другата. Понапекоха се и живнаха, сложих ги в клетки и с малко пчели и така. В другите кошери не видях майки. По две рамки с пило около педя и на дъното около 20 тина пчели само това и празни. Направо съм отчаян. Не намерих някакво голямо опаразитяване по дъното, по няколко акара а на някои изобщо нямаше. И така,ако някой знае нещо или има такъв проблем да сподели или да каже че направо съм се втрещил.

  8. #498
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен имаше подобно явление.Майките ги пуснах в кошери които се съмнявах,че нямат майка.Майките ти случайно от 2014-2015 г да са колега?

  9. #499
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от slavi_ny Виж публикацията
    Здравейте колеги, днес отворих кошерите да видя как се развиват понеже ме нямаше известно време и бях потресен. Пчелите в силните намалели до средни а средните до супер слаби или умрели. Бях им сложил питки от по рано някои изядени други не, имат си медец по рамките но пчелите изчезнали. На два от кошерите майките излезли отгоре на рамките и с 5-6пчели умрели. Аз я взех и я оставих на слънце и тя се размърда, после така стана и с другата. Понапекоха се и живнаха, сложих ги в клетки и с малко пчели и така. В другите кошери не видях майки. По две рамки с пило около педя и на дъното около 20 тина пчели само това и празни. Направо съм отчаян. Не намерих някакво голямо опаразитяване по дъното, по няколко акара а на някои изобщо нямаше. И така,ако някой знае нещо или има такъв проблем да сподели или да каже че направо съм се втрещил.
    Типична картина на неизчистени и нетретирани навреме пчелни семеиства,които не се е справил с акара лятото и есента сега ще сърба попарата .

  10. #500
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Типично по БългарскиТърсим причината винаги в акара или ноземата.

 

 
Страница 50 от 79 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •