Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 79 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 781
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    За първи път ми се случи, откакто гледам пчели, да намеря, от здраво и силно до преди месец пчелно семейство, останали в кошера една - две шепи пчели, заедно с майката? Седмица по-късно, закономерно то бе нападнато и разграбено. Това се случи с няколко семейства, приблизително по едно и също време - октомври и началото на ноември тази година. През август бях третирал с по една плочка Екостоп. Не забелязах признаци на опаразитяване, но предполагам, че е от акара, защото оцеляха само семействата, които бяха в кошери с дълбоко дъно.
    Цераната как я бориш?

  2. #682
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аналитично, теоретично и логически погледнато на това което казваш се достига до извода, че може би ракията ти е слаааба. Което веднага ме навежда на мисълта, че трябва да се сформира щаб и прикрипен към него отряд по диагностика от форума и да ти се направи една мащабна операция за доказване градуса на твоята домашна ракийца. Аз, нали, ще водя резултатите по ясни на всички причини.
    И аз това си помислих, слаб градус. Тя мен не хваща, аз искам акарите да хване.

  3. #683
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И аз това си помислих, слаб градус. Тя мен не хваща, аз искам акарите да хване.
    Теб? Ти и вода да пиеш те хваща.

  4. #684
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Теб? Ти и вода да пиеш те хваща.
    Ами аз затова вода не пия, само бира.

  5. #685
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аналитично, теоретично и логически погледнато на това което казваш се достига до извода, че може би ракията ти е слаааба. Което веднага ме навежда на мисълта, че трябва да се сформира щаб и прикрипен към него отряд по диагностика от форума и да ти се направи една мащабна операция за доказване градуса на твоята домашна ракийца. Аз, нали, ще водя резултатите по ясни на всички причини.
    Или практически сте слаби пиячи по вашия край,или се чудите какво да си правите ракията...

  6. #686
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Или практически сте слаби пиячи по вашия край,или се чудите какво да си правите ракията...
    Нямам данни какви са пиячите по другите краища за да мога да сравня. Като малък си спомням, че дядо ми имаше бъчва от един тон. В едно помещение все още пазя две бъчви по 250 литра и една каца от 300 литра. А защо ги пазя? Нямам време да ги - не знам какво да ги правя. От как ги помня все са празни.

  7. #687
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам данни какви са пиячите по другите краища за да мога да сравня. Като малък си спомням, че дядо ми имаше бъчва от един тон. В едно помещение все още пазя две бъчви по 250 литра и една каца от 300 литра. А защо ги пазя? Нямам време да ги - не знам какво да ги правя. От как ги помня все са празни.
    Засади вътре палми и ги продай на кмета на Варна! Той много ги обича.

  8. #688
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    За първи път ми се случи, откакто гледам пчели, да намеря, от здраво и силно до преди месец пчелно семейство, останали в кошера една - две шепи пчели, заедно с майката? Седмица по-късно, закономерно то бе нападнато и разграбено. Това се случи с няколко семейства, приблизително по едно и също време - октомври и началото на ноември тази година. През август бях третирал с по една плочка Екостоп. Не забелязах признаци на опаразитяване, но предполагам, че е от акара, защото оцеляха само семействата, които бяха в кошери с дълбоко дъно.
    Проблема идва от Екоспоп, токова много колеги включително и аз преди години си изпатихме от този боклук. Не познавам човек който го е ползвал и после да не е имал проблем.

  9. #689
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Засади вътре палми и ги продай на кмета на Варна! Той много ги обича.
    Палмите или бъчвите?

  10. #690
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    https://youtu.be/xXTfF1VLdgo
    Обещания клип. Свършва неочаквано заради неволно натиснат клавиш, но мисля че всичко става ясно.
    Аз да попитам плахо за втори път откъде може да се сдобие човек с такъв текст?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 69 от 79 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •