Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 781

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    ЗАГИНАЛИ ИЛИ ИЗБЯГАЛИ С-ВА

    Нека споделим колеги колко семейства са загинали досега от вашия пчелин! sadsmile; next_mad;

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Аз имам до сега 2 избягали от 49броя.В кошера няма пчели, оставили са питите пълни с запаси и са си хванали очите.Нямам представа от какво е.Навярно е от симптома на празния кошер.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Здравейте колеги,искам да споделя с вас и за моя проблем. До сега питах разпитвах четях и така не намерих отговор. Затова пиша тук да чуя по голямо мнение.Началото на декември проверих кошерите. Имам на три места кошери.На едното място са изчезнали два като няма пчели в кошера в никаква форма. Няма разечатан или откраднат мед. Кошерите като изметени. Веднага си казах това май е синдром на празния кошер, но помислих и за акар. Но интересното ми предстояло. Отивам на другия пчелин и един кошер няма звук никъкъв. Казвам си пак ли бее...отварям го и какво да видя кошера празен. Кошера е на два корпуса 20р. корпусни преглеждам една по една няма капка мед, няма умрели пчели никъде няма разпечатки няма нищо. И си казвам ако е гладен защо не е по килииките. Та въпроса откъде идва проблема. Един и същи резултат а едните пълни с мед а другия празен. Моля за мнения,съвети и критики. До сега имам само дигане на рамене но никъкъв отговор който да е обоснован. Ако някой колега има такива проблеми да сподели за да се разнищи проблема.

  4. #4
    При мене кошера също е празен има примерно 100 умрели пчели и никакъв мед.Мисля си дали когато семейството е напуснало кошера останалите не са го ограбили.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    При мене кошера също е празен има примерно 100 умрели пчели и никакъв мед.Мисля си дали когато семейството е напуснало кошера останалите не са го ограбили.
    Аз нищо не разбирам,но щом имаш трупове по дъното и няма мед имаш нападение.А нападението не е било днес,а най-малко преди месец и половина.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    А при мен няма пчела нито крак от пчела, нито восъчно капаче. Какво мислите

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Един от проблемите може е, че загиналите кошери са дали най много мед през годината.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Прехвърлям пити с прашец от други кошери.Единия кошер не го обгорих и със старите пити му прехвърлих една отводка,да проверя за зараза някаква , но оцеля и даде мед колкото другите . За акар третирам всички кошери еднакво . Не може 50 кошера да нямат , а 2 да имат акар и да избягат

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Преди 2г и аз имах такива кошери мед имаше ,но нямаха прашец и затова гледам да не ги оставям без прашец. Тази година имам 2 отводки умрели , но те са от глад пчелите наврени в килийките

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    .... затова гледам да не ги оставям без прашец. ....
    Как го постигаш?

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •