Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 71 от 79 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 701 до 710 от общо 781
  1. #701
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Е да,ама с обикновени патрони можеш друго да "направиш на кома",ама не и пчелите
    Да, особено с калибър 7.62 по 30 в пълнител!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #702
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, особено с калибър 7.62 по 30 в пълнител!
    Ей, продължаваш да се подиграваш с пчеларите. Благодари се, че оня ден, в събота, ти заличиха постовете с явни обиди без последствия за теб, защото нямаше да имаш възможността пак да се гъбаркаш.

  3. #703
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Цераната как я бориш?
    Нищо не правя по този въпрос. Не съм забелязал видими признаци на заболяване.

  4. #704
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Нищо не правя по този въпрос. Не съм забелязал видими признаци на заболяване.
    Какви трябва да са признаците, да се оглеждам и аз.

  5. #705
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какви трябва да са признаците, да се оглеждам и аз.
    Видимите признаци са умиращи семейства. Видиш ли видимите признаци, плесваш се по челото и си сипваш една за прегаряне на мъката.

  6. #706
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Всичките илачи срещо неземата са тип хомеооатия или хранителна добавка на страшна цена. Докато не се появи доказано лекарствено средство шанса да си дадеш парите за подсладена и оцветена водичка са огромни.

  7. #707
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всичките илачи срещо неземата са тип хомеооатия или хранителна добавка на страшна цена. Докато не се появи доказано лекарствено средство шанса да си дадеш парите за подсладена и оцветена водичка са огромни.
    Ако се появи лекарство, то ще вреди пък на друго. Всяко едно лекарство помага на едно и вреди на друго, аз лично предпочитам хранителна добавка пред лекарства. Един пример с мен, след лекарства за кръста (доказано лекарство) 6 месеца по болници за корема, направо ми разказа играта. Бягам далече от лекарства, само ако "опре ножа до кокала". За мен с 44 кошера цената от 50 лева е нищо, но за пчеларите с много кошери при лоша години може и да е проблем.

  8. #708
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Бягам далече от лекарства, само ако "опре ножа до кокала".
    В случая с тази церана, направо си е опрял до кокала. Аз редовно соча пестицидите, като причина за мора по пчелите, но и си давам сметка за цераната - според мен си ни е нагазила в цяла България от много години. А, че към момента няма лек за тази нозема - наистина няма. Скоро не очаквам и да има .
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #709
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Видимите признаци са умиращи семейства. Видиш ли видимите признаци, плесваш се по челото и си сипваш една за прегаряне на мъката.
    Аз ги видях 2016/2017, затова питам колегата какви признаци чака. За да не вземам отношение по другите мнения с лекарствата ще ви кажа : изберете си нещо за профилактика на цераната. Аз третирам вече задължително, както за акар, така и за Церана.

  10. #710
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз ги видях 2016/2017, затова питам колегата какви признаци чака. За да не вземам отношение по другите мнения с лекарствата ще ви кажа : изберете си нещо за профилактика на цераната. Аз третирам вече задължително, както за акар, така и за Церана.
    С какво третираш.Аз използвам спиртен извлек от борови връхчета и пелин,и масло от мента разредено в спирт 95%.Давам им го пролетта и есента/Август/ месец в сиропа.

 

 
Страница 71 от 79 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •