Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 78 от 79 ПърваПърва ... 286876777879 ПоследнаПоследна
Резултати от 771 до 780 от общо 781
  1. #771
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Преди няколко дни писах за приятел със смъртност над 95% та излязли са резултатите намерен е глифозат(глифоган) в много високи дози. Доказано е в акредитирана лаборатория. Очаква тези дни да правят репортаж от ТВ така че пак ще пиша
    https://youtu.be/FyhedExl04o
    Ето част от кратката история
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #772
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Вчера ми пратиха този репортаж, пчелина на тези хорица е на 100м от двора ми (не ги познавам, че съм пришълец в селото) винаги ми се е струвал занемарен със стари кошери, не окосено, рядко виждам човек да ровичка в съботно-неделните ми посещения. Много се надявах тази година да му изловя рояците... уви.
    Не знам от къде са ги намерили глифозатите от изследването, защото около селото няма ниви. Има една малка, която от две години насам само царевица садят и тя е всеки път една недъгава. На 3-4км има ниви около Искъра, но ми се струва далеч. И друго ми е странно този човек твърди, че има почти 100% смъртност на 173 семейства, аз съм на 100м от него и от 17 есента сега съм 14, като два още есента приключиха (бях писал за тях в северозападния).

    http://www.rmtv.bg/bg/173-zaginali-pchelni-semeystva/

  3. #773
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Май-май ще намерят причината за "синдрома на празния кошер". Отдавна го коментираме и тук във форума, ама някои колеги още си го обичат.
    Глифозата де.
    Ведно село пчелини един до друг,пашата една и съща картината коренно различна,единия без никаква смъртност 2-3 късни отвотки.Другия от 100 броя септември сега 80 изфирясали няма една пчела за стръв.Как глифозата удря единия а други не,другаде е заровено кучето.

  4. #774
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Вчера ми пратиха този репортаж, пчелина на тези хорица е на 100м от двора ми (не ги познавам, че съм пришълец в селото) винаги ми се е струвал занемарен със стари кошери, не окосено, рядко виждам човек да ровичка в съботно-неделните ми посещения. Много се надявах тази година да му изловя рояците... уви.
    Не знам от къде са ги намерили глифозатите от изследването, защото около селото няма ниви. Има една малка, която от две години насам само царевица садят и тя е всеки път една недъгава. На 3-4км има ниви около Искъра, но ми се струва далеч. И друго ми е странно този човек твърди, че има почти 100% смъртност на 173 семейства, аз съм на 100м от него и от 17 есента сега съм 14, като два още есента приключиха (бях писал за тях в северозападния).

    http://www.rmtv.bg/bg/173-zaginali-pchelni-semeystva/
    Толкова си могъл и толкова си видял. Интересното в случая е, че пчелина е в краен имот и тук ми изниква въпросът"защо си обикалял да го гледаш?" сма карай.
    Сам казваш че няма земеделие, НО има нива с царевица жокер жокер жокер.
    Относно засичанията ви, еми събота и неделя и мен неможе да ме видиш на пчелините(само ако трябва да се направи нещо неотложно), миналата година е имал бремена жена и дете по голямо на сборна група, събота и неделя трябва да помага за детето. За старите кошери, еми да има и стари и нови има и от военните сандъци. В началото на селото(идвайки от гарата) има един малък пчелин в дясно, ако това е твоя, ясно ако ли не като идвам лятото ще дойда да огледам твоя. Ако имаш огромно желание има още съхранени проби ще ти ходатайствам да ти даде едни да изследваш, изследването струва 400лв. За рояците и мен ме е яд, но има капани така че може да хване той от твоите. Според мен струпването на толкова много кошери на едно място не е адекватно, "но всеки сам решава с главата и с парите си" (цитирам приятел). Странното в случая е че си в същия район и вместо да опиташ да се свържрш с него ти си седнал да намираш някакви измислени доводи, че едва ли не си го заслужава. Той е в преход за био, така че есента когато ти си обикалял с канчетта най вероятно, той не е. Могъл да направи много(за което има вина и си отнесе последствията). Неговите пчели тогава е трябвало да обикалят за храна и хоп......
    Още когато ми сподели идеята му казах че за мен не е оправдано да има 240бр на едно място и би било по добре да са поне на две да не кажа и 3,но когато се обърне каруцата пътища много. Може и да се видим с теб.

  5. #775
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Толкова си могъл и толкова си видял. Интересното в случая е, че пчелина е в краен имот и тук ми изниква въпросът"защо си обикалял да го гледаш?" сма карай.
    Сам казваш че няма земеделие, НО има нива с царевица жокер жокер жокер.
    Относно засичанията ви, еми събота и неделя и мен неможе да ме видиш на пчелините(само ако трябва да се направи нещо неотложно), миналата година е имал бремена жена и дете по голямо на сборна група, събота и неделя трябва да помага за детето. За старите кошери, еми да има и стари и нови има и от военните сандъци. В началото на селото(идвайки от гарата) има един малък пчелин в дясно, ако това е твоя, ясно ако ли не като идвам лятото ще дойда да огледам твоя. Ако имаш огромно желание има още съхранени проби ще ти ходатайствам да ти даде едни да изследваш, изследването струва 400лв. За рояците и мен ме е яд, но има капани така че може да хване той от твоите. Според мен струпването на толкова много кошери на едно място не е адекватно, "но всеки сам решава с главата и с парите си" (цитирам приятел). Странното в случая е че си в същия район и вместо да опиташ да се свържрш с него ти си седнал да намираш някакви измислени доводи, че едва ли не си го заслужава. Той е в преход за био, така че есента когато ти си обикалял с канчетта най вероятно, той не е. Могъл да направи много(за което има вина и си отнесе последствията). Неговите пчели тогава е трябвало да обикалят за храна и хоп......
    Още когато ми сподели идеята му казах че за мен не е оправдано да има 240бр на едно място и би било по добре да са поне на две да не кажа и 3,но когато се обърне каруцата пътища много. Може и да се видим с теб.
    Ееее, г-н Бароков - чета постави, препрочитам го и пак и не мога да разбера с какво провокирах тази тирада? (вярно, че понякога ехидно коментирам нечий пост, основно ждрумев, но и с вас съм кръстосвал виртуална шпага), но в конкретния случай не съм имал ни най-малка идея да злорадствам на гърба на приятеля ви!!!!!
    "Обикалял съм около пчелина му" - двора му ни най-малко е краен парцел - кошерите му се виждат от двора ми - особено когато паднат листата на дърветата.
    "Царевицата" - не съм много вещ, но дори и да пръскаха царевицата с хербицид (нещо в, което въобще не съм сигурен, съдейки по бурените, които бяха по високи от насажденията), какво биха правили масово пчелите в не цъфтяща култура?
    Относно коментара ми за състоянието на кошерите, обраслия пчелин и честотата на посещенията му, направих защото ми се стори странно такъв пчелин (с тази бройка, регистрация и тн) да са на професиналист, който чака да си вади хляба от това.
    Странното в случая е че си в същия район и вместо да опиташ да се свържрш с него ти си седнал да намираш някакви измислени доводи, че едва ли не си го заслужава.
    Тука ме застреляхте, с кое провокирах този извод?
    Може би след изречението ми, с което изразих съжаление за рояците трябваше да сложа една-две смеещи се емотикони, за да се разбере шеговитостта на вметката ми, съжалявам за недоразумението. Но ако приятеля ви хване някой рой от моите пчели, нито ще му се сърдя, даже ще се радвам, защото ще съм развил семейство до роене, което не ми се е случвало за петте години на пчеларстване в моя живот (тук трябва да сложа усмихващо се лице). Никога не съм виждал, каму ли да хващам рой, заради което ми е и толкова мерак (тук пак усмихнато лице).
    есента когато ти си обикалял с канчетта
    еми обикалял съм, какво сега да се извиня ли?
    Като цяло уважаеми, въобще не сте разбрали потока на мисълта ми в поста! Нито злорадствам, нито завиждам, съжалявам за загубата на човека. Изразих недоумение, как при неговите се е получило така, а при мен не - явно е от канчето.
    И не, не е моя пчелин този, който сте гледал, но заповядайте за по кафе някоя събота или неделя. Гледам всяка да съм там, защото за мен пчеларството и градинарството са идеална почивка от скапания ми делник и по-скоро се разтоварвам с пчелите, отколкото да се стремя да печеля нещо от тях. До сега не съм продал нито един буркан с мед, след като раздам на роднини и приятели и си оставя няколко за мен - такива са пчеларските ми възможности и качества (тук пак усмивка).
    Още веднъж - заповядайте ми на гости, вземете и приятеля си, таман ще ме научите на нещо за пчеларството.

  6. #776
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Дали е станало недоразумение или недоумение, от Твоя страна, аз не знам, но със следващото съм много съгласен.
    "Царевицата" - не съм много вещ".
    Предполагам че ще има и по голям репортаж, така че ще излязат повече неща наяве. Дотогава ще почакам, че щом сте в един район не се знае кой е мой човек, кой е твой човек.
    Следва подписа на Друмев

  7. #777
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Г- н Барабан само за портокола царевицата цъфти.Руснаците от там събират полен ръчно за питките.

  8. #778
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Бе то бива,бива но като тази година никога не е било!
    И друга година е имало рапица в близост до пчелина ми,но такива поражения не съм имал!
    Тази година земеделските производители се осраха яко!Всички колеги около мен се оплакаха.Около рапицата по земята си чернееше от пчели!Бяха си измрели още на нивата.Нито са обявявали че ще пръскат,нито са казвали в кметството.От 30 семейства едвам съм скалъпил пет семейства, които не знам колко ще се развият за зазимяване!
    Поздрави:Цветан Димитров

  9. #779
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    ...Нито са обявявали че ще пръскат,нито са казвали в кметството.От 30 семейства едвам съм скалъпил пет семейства, които не знам колко ще се развият за зазимяване!
    Наборе, като те предупредят, че ще пръскат, какво предприемаш?

  10. #780
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Истината е че не са предупреждавали!Не съм само аз който изгоря-има още колеги на моето дередже!Поне се познаваме и се предупреждаваме когато някой чуе.Тази година пръскат посред бял ден когато им скимне,без предупреждение.
    Поздрави:Цветан Димитров

 

 
Страница 78 от 79 ПърваПърва ... 286876777879 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •