Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 77 от 79 ПърваПърва ... 27677576777879 ПоследнаПоследна
Резултати от 761 до 770 от общо 781
  1. #761
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес разговарях с колегите пчелари със загиналите семейства източно от Елена за тяхния проблем.Проблема е започнал още Август с нападения и после инванзия на оси.50% загуби до февруари след това тотал щета след първото подхранване.Всички с които съм разговарял са третирали с един и същи препарат против акар.
    А кой точно е препарата би ли споделил?Аз лично за акар съм третирал есента с мравчена киселина на по късен етап и с оксалова киселина и имам 15% загуби зимата което си е напълно нормално

  2. #762
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ей, това пчеларя не е като хората.Няма да драсне два реда, да не му откраднат патента на великата рецепта, от която му умират 10 процента от семействата.

  3. #763
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ей, това пчеларя не е като хората.Няма да драсне два реда, да не му откраднат патента на великата рецепта, от която му умират 10 процента от семействата.
    Аз,заради това спрях да третирам-за да не ме питат

  4. #764
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да Георги Куров,НЕ лъжа!7-8 години,вече не третирам,а смъртността си е като,когато третирах.Е,през пролетта изрязвам няколко пъти далаци,подменям повече от половината,плодникови рамки.Иначе,рамките,след "третиране" със пара и огън,пак си ги ползвам.Майките и тях се стремя да подменям на 100%,ама не успявам.....Тааааа, те така.Може пак да ми туриш равностранния,ако искаш,ама пак няма да третирам.

    п.п.И гледам,пчелите да не са в раьон,пренаселен с пчели.

  5. #765
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    През смартфон влизам и по невнимание съм докоснал знака. Махнах го. Смятам , че всеки има право да си гледа пчелите както намери за добре. за

  6. #766
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз,заради това спрях да третирам-за да не ме питат
    Не си ревнал, че ти умират семействата, за това не те питат.Иначе ми е през хризантемата, кой с какво третира.И за да си точен, трябваше споменеш, че не третираш, но работиш със строителна рамка.

  7. #767
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Е нали е написал по-натам, че реже далаци, ти какво искаш, да им го сдъвче и да го изплюе ли?

  8. #768
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Преди няколко дни писах за приятел със смъртност над 95% та излязли са резултатите намерен е глифозат(глифоган) в много високи дози. Доказано е в акредитирана лаборатория. Очаква тези дни да правят репортаж от ТВ така че пак ще пиша
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #769
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 25.04.2019 в 19:54.

  10. #770
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Май-май ще намерят причината за "синдрома на празния кошер". Отдавна го коментираме и тук във форума, ама някои колеги още си го обичат.
    Глифозата де.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 77 от 79 ПърваПърва ... 27677576777879 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •