Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 79 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 781
  1. #561
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Чанко, ходих в Габрово при учредяването на КБП, не можах да стана член тогава. Нямах регистриран ЖО. Поздравления за Матеев, това което той, и КБП направи - никоя от другите "пчеларски" организации не са направили от както са се регистрирали!
    Това е моето мнение. Вече съм член на КБП. Много от нас не разбират достатъчно нещата, не искам да обиждам никой. Всеки се има някакви съображения, и мисли. Смятам, че ако всички от форума станат членове на КБП, мнението което те защитават пред МЗХ, ще "тежи" в пъти. Бих те помолил, ако имаш възможност и време пиши и за другите организации. Не мога да знам всичко, може и да съм пропуснал! Но имам голямо желание да се науча! Благодаря предварително!
    Дака, чета доста, според мен - ама явно е недостатъчно! Опитвам се да наваксвам, дано ми се отдаде!

    Поздрави и успехи на всички! Г. Георгиев

  2. #562
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Чанко, ходих в Габрово при учредяването на КБП, не можах да стана член тогава. Нямах регистриран ЖО. Поздравления за Матеев, това което той, и КБП направи - никоя от другите "пчеларски" организации не са направили от както са се регистрирали!
    Това е моето мнение. Вече съм член на КБП. Много от нас не разбират достатъчно нещата, не искам да обиждам никой. Всеки се има някакви съображения, и мисли. Смятам, че ако всички от форума станат членове на КБП, мнението което те защитават пред МЗХ, ще "тежи" в пъти. Бих те помолил, ако имаш възможност и време пиши и за другите организации. Не мога да знам всичко, може и да съм пропуснал! Но имам голямо желание да се науча! Благодаря предварително!
    Дака, чета доста, според мен - ама явно е недостатъчно! Опитвам се да наваксвам, дано ми се отдаде!

    Поздрави и успехи на всички! Г. Георгиев
    Е, какво да пиша аз. Вие членовете би трябвало да пишете. Аз докато чакам да се появи Бургаски координатор, може да ми мине мерака за членство.

  3. #563
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ако имаш желание, няма какво да те спре! Пиши на Матеев той ще ти каже как може.

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #564
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги.
    Искам да споделя как вървят неща, още след 1 месец:
    Положение на 4 февруари (майка започна да снася, само яйца)

    Положение на 4 април (2 пълни пити с затворено пило) - http://pchelari.com/forum/showthread...l=1#post124881

    Положение на 2 май (6 пълни пити с затворено пило)






    Метод на Блинов работи!
    Успех.

  5. #565
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги!
    Искам да споделя как вървят неща, още след 1 месец - бягат, хващам и продължават да порасва. ))

    Успех!

  6. #566
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте колеги!
    Искам да споделя как вървят неща, още след 1 месец - бягат, хващам и продължават да порасва. ))
    Успех!
    Колега, двусемейни кошери ли отглеждаш и какво представляват кутиите монтирани отпред на последния корпус?
    Keep Walking...

  7. #567
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Кошерите обикновени, с една майка. Кутии - това е прашецеуловители , с вградена пчелогонка Портер. Кога сложен на долна прелка - събираме прашец, кога на горна (като на фото) - изпуска търтий от корпуси ограничена с ханеманова решетка.(използвам различни методи, да вдигам пило в горните корпуси)

  8. #568
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги!
    Искам да споделя как вървят неща с моите нещастники, още след 1 месец. Приключих, накрая, най интересни работи, като всеки седмично рязането на маточници и качване по сливите за роеви Кой не отбеляза маки- препоръчвам; ЗНАЧИТЕЛНО намалява работата и дава обективен контрол (стара/нова майка, своя/чужд рой). Подобре да ползвате бяла хубава боя, да се намерите майка още с първия поглед от горе.

    След месец още малко пораснали. Тази година не съм правил нито отводки, нито нови майки. Всички майки миноло годишни, половината от тях, пчели направели като "само смяната" на мои (най късният средата на септември). Нямал опит да работя с такива, обаче доволен - не по лоши от моите.

    Затова, след дълги "мъките" , приел решението - ще пробвам да направя майките по метод на Камен Крумов. На 30.06.17
    в 1-я корпус оставих всичко отворено пило + затворено (до пълния корпус) + ханеманова решетка,.
    В 2-я корпус майка + остатъци на затворено пило + изградени основи + ханеманова решетка (втората)
    Отгоре медени магазин и корпус. В началото на август ще видим какво става с нови майки, и става ли изобщо, или имаме в 1-я корпус само перга.

    Направих пчелогонки (ако случайно накакъв буркан остане и за мен ). Сега сложих тях за вентилация от горе (дъната мрежестия). Преди 3 дена започна да цъфтят първите блоки на слънчоглед...
    Сорри за развален български.
    Успех!



  9. #569
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Сорри за развален български.
    Ооооооооо, не се притеснявай. Тук някои българи са по - зле и от теб.

  10. #570
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    с преводача на гугъл е 1 към1

 

 
Страница 57 от 79 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •