Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 79 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 781
  1. #501
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Третиране,третиране,третир ане!...Що не пробвате да "третирате" с; нова майка всеки сезон,подмяна поне на половината гнездови рамки,ранно използване на СР...Само че това "третиране" дали е възможно и дали ще е по джоба на всеки "пчелин".Колко ще струва подобно третиране за пчелин от 20-30 кошера и колко със 200-300 кошера...А каква ще е финансовата разликата м/у двата вида третиране??

    ПП. А какъв ще е крайния резултат,когато се броят пилците?

  2. #502
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Третиране,третиране,третир ане!...Що не пробвате да "третирате" с; нова майка всеки сезон,подмяна поне на половината гнездови рамки,ранно използване на СР...Само че това "третиране" дали е възможно и дали ще е по джоба на всеки "пчелин".Колко ще струва подобно третиране за пчелин от 20-30 кошера и колко със 200-300 кошера...А каква ще е финансовата разликата м/у двата вида третиране??

    ПП. А какъв ще е крайния резултат,когато се броят пилците?
    Прекрасен пост.Пълни адмирации за него.Но искам да те попитам–защо оцени пост 500 с палец надолу.Той е смислова извадка или продължение на твоя .За всички е най–лесно/особено за някои/ да обвинят за всичко акара.Просто погледа им не достига до по–далече.Затова съм и за пост 500.

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ангел Йосифов е написал пост в който има много ама много мъдрост той в него набляга на профилактика не на лечение /много по ефикасно е и в крайна сметка по евтино/. Предполагам и по тази причина не одобрява пост 500 защото Вароа и Нозема /апис-церане/ са и в основата на много други заболявания като спомагат за тях или ги пренасят като например Аскосфероза /това банално заболяване което се свръзва с влага понеже се причинява от плесен но се пренася с Вароатозата/ и т.н.

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз и много други ВСИЧКИ сме Българи...затова палеца е надолу...

  5. #505
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ангел Йосифов е написал пост в който има много ама много мъдрост той в него набляга на профилактика не на лечение /много по ефикасно е и в крайна сметка по евтино/. Предполагам и по тази причина не одобрява пост 500 защото
    Е,прочете ли Адашче причината?Още снощи мислех да ти отговоря,но реших да изчакам отговор от титуляра.Правилно съм постъпил.Честно казано не очаквах подобен отговор.Патриотизъм бива да има,ама пост 500 показва една от чертите ни–търсим вината винаги там където не трябва.Патриотизма не трябва да изключва истината.

  6. #506
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Едната беше синя а другата ми се стори че се е изтрил маркера. За майките може да се говори много и малко. Зависи от човека но най важното може да се каже с няколко думи. Имам три майки загинали от 2016г.закупени от лицензиран производител. С това се надявам че колегата който даде препоръка за смяна на майки да съм отговорил на въпроса. Важно е да се сменят майките планово в семействата.

  7. #507
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Типична картина на неизчистени и нетретирани навреме пчелни семеиства,които не се е справил с акара лятото и есента сега ще сърба попарата .
    Здравей колега да ти кажа че не съм много съгласен с теб,ако беше типична картина за нетретиране на акара,много компетентни хора нямаше да казват че може да е от много неща. Но така отговарят хора който искат да се измъкнат или не знаят. Аз съм третирал края на агуст и към откомври след пилото с различни препарати. И Февруари третирах два пъти през 7 дни от новия продукт Оксаликс. Може да е повлиал акара но не съм сигурен че е първопричината.

  8. #508
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А още по-важно е през Август майките да осеменяват като за световно.... Ако това се получава, през Март и Април няма да има “смъртност“.

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Как ще накараш бе Валко, майката да осеменява "като за световно" в 40+ градуса на сянка и в тотална суша?

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А още по-важно е през Август майките да осеменяват като за световно.... Ако това се получава, през Март и Април няма да има “смъртност“.


    Валка,много бяха тия които ме питаха как ще ги изимя тия силни семейста.всичките майки без 2 са 20016г смъртност към момента 80%.
    Има нов проблем и малко пчелари го виждат.Атанасов и той си трае щотото не знае тия търтовки как се появиха при него.

 

 
Страница 51 от 79 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •