Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 79 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 781
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Разреждам тимол на кристали и им давам в сиропа. След всяка една паша, като им върна рамките от центрофуга получават по 3 литра сироп 1 захар 2 вода+ тимол.
    Би ли споделил колко тимол слагаш в сиропа? Успява ли да се разтвори?

  2. #42
    Здравейте,

    Направих два клипа, които можете да гледате на линковете по-долу:

    Загинал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...en-kosher.html
    Избягал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...order-ccd.html

    В първия клип нещата са ясни, но по-интересна е ситуацията във втория клип.

  3. #43
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от baibradar Виж публикацията
    Здравейте,

    Направих два клипа, които можете да гледате на линковете по-долу:

    Загинал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...en-kosher.html
    Избягал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...order-ccd.html

    В първия клип нещата са ясни, но по-интересна е ситуацията във втория клип.
    Айде сега...колеги...я кажете какво се е случило с този кошер и къде са грешките.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Би ли споделил колко тимол слагаш в сиропа? Успява ли да се разтвори?
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Айде сега...колеги...я кажете какво се е случило с този кошер и къде са грешките.
    Интересно?! Тук никой не се е произнесъл, а въпроса е още от преди обед. Я чакай да раздвижа духовете малко. И в двата кошера пчелите са измрели от едно и също нещо. Но защо в единия има, а в другия няма? Защото се е получило в различно време, а от тук и метеорологичното време е било различно. Единия е загинал в топло време, а другия в студено, но както казах болестта е една и съща.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Ако първият не е ограбен след загиването, а мисля че не е - причината е глад. Вторият има мед и най-вероятно е имал дори повече, но е разграбен след като е останал с една шепа пчели, които са на дъното, останалите са умрели далече от кошера, защото както каза solaris топлото време им го е позволило.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от baibradar Виж публикацията
    Здравейте,

    Направих два клипа, които можете да гледате на линковете по-долу:

    Загинал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...en-kosher.html
    Избягал кошер - http://www.agro-consultant.net/web-t...order-ccd.html

    В първия клип нещата са ясни, но по-интересна е ситуацията във втория клип.
    Направо съм потресен.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Направо съм потресен.
    От какво бе? Че ти не си ли виждал измрели семейства?

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Направо съм потресен.


    От некъдарноста на пчелара ли?

  9. #49
    Ситуацията е още по-интересна.
    ПчелаЯт, с който се запознах първо по телефона, а после и на живо - има два пчелина. Единия е в село в полето, а другия е в село в Родопите. Клиповете, които снимах са от пчелина в полето. Отидохме и на пчелина в Родопите, по мое желание да видя как са нещата там. Там всичките 10 кошера бяха живи. Прослушал съм ги лично един по един, но беше 8 градуса и не можахме да отворим кошер за да снимам и там.
    Човекът е видял телефона ми на сайта, обясни ми, че има проблем на пчелина в полето. Помоли ме да отида с камера да снимам и да публикувам клиповете в Agro-CONSULTANT.net. Аз държа на дадената от мен мъжка дума и ще запазя в тайна личните данни на източника ми (собственика на пчелините).
    Пчеларят дали е кадърен, дали е некадърен не мога да кажа, защото от една среща, няма как да разбера какъв е. Разбрах, че чете много, 25 години гледа пчели и за пръв път вижда това, което е заснето от мен в клиповете.
    И така:

    1. Пчеларят е човек, както казва той с 25 годишен стаж.
    2. Има два пчелина- големия е на село в двора му в полето, а другия, който е с 10 кошера е в родопско село.
    3. Резултатът от моята екскурзия се вижда на клиповете.
    4. Защо в Родопите всичките му кошери са живи? Дали са здрави не мога да кажа.
    5. Защо на полския пчелин имаше само 8 умрели кошери, от които 5 празни без пчели, като във втория клип?
    Останалите кошери се облитаха, виждаха се пчели, които носеха прашец и т.н

    Аз имам отговор на въпросите по-горе и съм описал това в описанието под самия клип. Наличието на болести, акар и т.н. не се е променяло. Пчеларите, преди 2000 г. и сега обичат и гледат своите кошери. Освен, че съм пчелар от 1987 г., съм и специалист по растителна защита. Работил съм в единствения Български производител на пестициди - Агрия АД. Ето нещо, което съм видял с очите си.
    Резултатите от тестовете с новата група инсектициди, бяха повече от чудесни. Насекомите, които третирахме не оставаха живи. Няма резистентност, защото инсектицидите от тази група действат на нервната система - насекомите спират да се храненят, загубват ориентация и т.н. Ако препаратът не е попаднал директно на насекомите, той прониква в тях:
    - при контакт с третираната повърхност;
    - при гризане на листна маса или смучене на сок от третираните растения.

    Мразя да пиша толкова много по форумите, но изчезнат ли опрашителите (пчели и други полезни и вредни за нас насекоми, като пеперуди, плодови червеи и т.н.), изчезват птиците и хората.
    Името синдром на празния кошер е избрано не случайно. То е просто описание на крайната фаза, която се вижда в клип №2.
    Спирам кратката лекция по растителна защита и Ви моля-дайте да се научим да четем и виждаме между редовете!
    Имаме ли воля и сили да се борим и да защитим пчелините си или ще продължаваме да си затваряме очите и да гледаме напред според дължината на носовете си?
    Шапка свалям на колегата, който ме потърси и ми предостави възможността да снимам тези клипове. Желанието му беше всички да ги видят, да разберат мъката му и не на последно място да се вземат мерки с първопричините. Можеше ли да си трае, както повечето колеги? Да можеше, но той не го направи.
    Всеки, който има някакъв проблем, като този и иска да остане анонимен, може спокойно да заснеме видео или снимки, да се свърже с мен по телефона или чрез формата за контакти в Agro-CONSULTANT.net и да ги прати.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз съм минал през този етап преди 5 години. Всички ще минат. Кой с по - малко кошери загуба, кой с повече. Хубавото е, че пчелите след година - две се стабилизират и които са останали вече са добре.
    Човека е направил добре, а и вие сте направил добре, че показвате всичко това, но това се знае от години. Материали има под всякакъв вид, но докато не се забранят разните там унищожителни химикали ще измират и пчели и пеперуди, червеи, птици, а след време и хора. А защо и сега да не загиват хора, но все още да не е оповестено, макар че се съмнявам дали не четох някакъв материал и за това.

 

 
Страница 5 от 79 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •