Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 79 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 781
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако има някой,който се храни от чуждото нещастие,то този някой не заслужава по-добра участ!
    Да си припомним смъртноста през 2014 в Странджа, какво ли не се изписа за пчеларите там от някой личности в форума, но Господ има странно чувство за хумор.

  2. #122
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да си припомним смъртноста през 2014 в Странджа, какво ли не се изписа за пчеларите там от някой личности в форума, но Господ има странно чувство за хумор.
    Това не е божия намеса. Това е човешка глупост за която и Господ ще се намеси, а може би вече и да го е направил. Ха дано.

  3. #123
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Основно с ленти варостат и варотом. Тази есен третирах с плаки май бяха форматин.а на някой кошера кам 5-6 опуших с ленти варостат но за сега са живи

  4. #124
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Преди месец някъде четох американски сайт за пчелари (с гугъл преводач). И там си говореха за смъртност. И няколко човека казаха, че американската държавна лаборатория не иска да прави изследвания на отровени пчели. Явно и там не работи Наредба 15. Други пък отдаваха смъртността на купените рояци и майки, в смисъл че са еднопородни...или нещо такова. В смисъл, искаха да имат повече дивоживеещи рояци, за да имат генетично разнообразие. Това схванах от американците.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    НЕКА ДА КАЖА ТЕЗИ КОЙТО СА НА ПОДВИЖНО И БЛИЗО ДО НИВИТЕ НА 50 МЕТРА . Навътре в селата смъртнос няма .

  6. #126
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ми да кажа. Тая година съм местил 3 пъти. (миналата година 2 пъти). От 30 кошера, само 1 отводка загинала щото е гледала пило през Ноември и Декември. Нямам пръскания за дерматита. (ако е важно). Другата отводка дето внесох в склада на “0“ градуса, вероятно след 2 седмици щеше да бъде втората жертва. Ма нали съм негоден пчелар и спасявам мърши и ся тряа си зареждам пушкатата да се гърмя.
    П.П. “Тая година“ да се разбира 2016г. “Миналата година“ да се разбира 2015г. Сори.

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А иначе, днес след обяд ги напече малко (западната страна на ремаркето). Излизаха по 1-2 пчели, ама не се облитаха. Явно не са на зор. Звука им е нормален.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми да кажа. Тая година съм местил 3 пъти. (миналата година 2 пъти). От 30 кошера, само 1 отводка загинала щото е гледала пило през Ноември и Декември. Нямам пръскания за дерматита. (ако е важно). Другата отводка дето внесох в склада на “0“ градуса, вероятно след 2 седмици щеше да бъде втората жертва. Ма нали съм негоден пчелар и спасявам мърши и ся тряа си зареждам пушкатата да се гърмя.
    Чудно е че още не си го направил. Ама ти освен, че си слаб пчелар, май си слаб и в смятането. Хаха , хубаво пишеш 2-3 бройки, но защо не сметнеш процент.

    За 2016 имаш 3 жертви / поне за толкова пишеш/ от 23 = ? %
    За 2017 ...2 от 30 =? %

    пп. Сметни и моите, писал съм ги по-горе. Добре, че нямаш пушка.

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    От прочетеното и видяното мога само да съчувствам на колегите . Случващото се е много тревожно и няма застраховани.През изминалата есен разбрах от колеги , че още тогава са започнали да се топят семейсвата, и висок процент смъртност към декември .Колегата Валентин е прав, че в тези предстоящи месеци ще се засили смъртността и опразването на кошерите понеже тепърва започва отглеждането на пило и последващото го изтощение и на без това намаленото количество пчели, и създаването на благоприятни условия за развитие на патогенни. Успех на всички.

  10. #130
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Да кажа и моита статистика от 160 кошера ЗА СЕГА сите са живи

 

 
Страница 13 от 79 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •