Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41

Тема: ПУШАЛКА

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56

    ПУШАЛКА

    Колеги кажете някакъв материал за пушалката,че този по магазините нещо много скъп,нещо алтернативно.

  2. #2
    Изсушени екскременти от еднокопитни или говеда. Дървесна гъба или гнила дървесина, също изсушени.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Дълго се цупих на идеята да си слагам лайна в пушилката и измислях какви ли не варианти. От както сложих лайната си реших въпроса. Това е едно от малкото неща от времето на пра прадядо ми на които сякаш няма свястна алтернатива.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    А ся де... Ще карам като хорят на езда са "издоят" коня отзад :D че да пробвам.

    До сега само с дървесна гъба карам. Лесно се пали, пущека не е задушлив и лют. В еденични случаи като съм се оказвал неподготвен съм ползвал гнила дървесина, но шич не ми допада, все ми люти ако се случи да ме обгази. Но и от това имаще полза, така почнах лятото дори и без пушек да ги ровичкам когато са ангажирани и не ми обръщат особенно внимание :D
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Моите предпочитания са
    1 магарешки .... (магаретата обаче са кът), или алтернатвивно - конски
    2 борови шишарки
    3 подръчни материали (суха трева...)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    Проблема с материалите като гнила дървесина и суха трева не е че е лют пушека а че може да издухаш искри през пушалката. Аз затова избягвам да слагаям въглен вътре. Ползвам кравешки тор (сушен 3 години на стената на обора) и го разпалвам с горелката, без въглен.

    От купешкия "пушек" съм си купувал например с мирис на лавандула. с него проблемите бяха 2. Първо чичата се опитваше 2 месеца да храни котката с него (докато го разбера какво прави ) . Мислеше го за сухата котешка храна и веднъж се оплака че това повече да не го купувам че котката не ще да го погледне . Второ не останах с впечатление че е за самостоятелна употреба а само като ароматна добавка към нещо друго което ще гори и пуши.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  7. #7
    Аз имам Магарешки cool; Изпражнения бре Лалов не К..
    Става ли с тях?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Казват ,че размера не е от значение cool;
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    За мен най-доброто гориво са дървесните гъби (прахан) от тополи и липи, съдържат най-малко токсини. Дърв. гъби от иглолистните не са за предпочитане, при горене отделят токсини заради смолата.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Значи ще са магарешки говна,на село магарета много.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •