Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 41

Тема: ПУШАЛКА

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Пробвай дървесни гъби. С 4-5 парченца можеш да опушваш поне 1 час. Намират се лесно, особенно ако наблизо има река или бара. Просто огледай дърветата край водата.

  2. #12
    Защо трябва да пушите пчелите, да ги дразните допълнително. Аз не ги пуша никога.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    По простата причина, че пчелите ни не са от много елитна и селектирана раса и много "хапят" но не ги подменяме, защото и много работят.

    Шегувам се! Но в общи линии е така. Ако не са нападателни нито ще ги пуша, нито ще се обличам с защитно облекло.

    И аз искам да се ровя в кошера гол и ако може като издърпам чекмеджето да намирам там пакетирани благинки и да не се цапам ама още не съм го измислил това. Тепърва ще се експериментира в тази насока а и от скоро се занимавам с пчелите.

    П.П. Имам едно семейство което е толкова нападателно и сприхаво, че ми писна от него и съм го настанил само в гората далеч от хора. Отварям го само да му слагам и взимам магазините. Миналата година си смени майката и пак е същата злоба. Оставил съм го да се оправя както може и знае. Не го ликвидирам, защото без да го пипам произвежда повече от средния добив на другите и му гледам сеира до кога ще изкара ама като го гледам хич не мисли да мре.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    :D
    И аз харесвам най-много дървесната гъба но при мен я нама много. Като се затопли времето използвам пулвелизатор с вода. Цяло лято карах само на него.Няма палене.Видя ли че почнат да нервничат пръсна ги и те се спъписват.Настройвам го на ситна капка.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Намерих една добре изгнила върба. Напълних си няколко торби материал за пушилката. Малко по-бързо изгаря, но не люти и мирише много приятно. Алтернатива на дървесната гъба.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    От десет години не ползвам друго освен кори за яйца,които ми вършат чудесна работа.Освен за тази цел ги ползвам и при кражба,като ги напоявам с течност от кисело зеле и ги слагам на прелките на засегнатите кошери вертикално.Чудесно попиват и други неша,като масло,нафта,газ и разредители.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    За мен изгнилата върба е най-добрия материал, както и при Бонев. До средата на лятото през изминалата година само с това опушвах. И сега не мога да си намеря изгнила върба. Иначе продължих с конски фъшкии. И те стават, но често се задръства решетката на пушалката. Обаче пък не миришат толкова лошо....... не миришат не миришат...... на изгорели конски лайна миришат.
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Аз също ползвам изсъхнала дървесина от стари и угнили тополи и върби, покрай Янтра колкото щеш . Натрошавам ги с теслата паля ги,слагам и малко от стари медени пити , които са за брак, мажа ръцете си с оцет и така започвам работа.Аромата и пушека от стария восък и суха върба е приятен и не дразни пчелите.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Един старец казваше "с каквото пушиш, това ще ядеш". Затова колеги, внимавайте като ползвате различни екскременти, освен ако не ядете от меда си. tongueout;

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Аз също ползвам изсъхнала дървесина от стари и угнили тополи и върби, покрай Янтра колкото щеш . Натрошавам ги с теслата паля ги,слагам и малко от стари медени пити , които са за брак, мажа ръцете си с оцет и така започвам работа.Аромата и пушека от стария восък и суха върба е приятен и не дразни пчелите.
    Точно пушека от восък (и клей) най "укротява" пчелите. Защото по инстинкт (това изобщо е причината да се работи с пушек и пушалки) пчелите започват да пълнят медовите си стомахчета с мед и да се готвят да напуснат кошера - има пушек, т.е. - пожар, значи жилището ще изгори...Искам да кажа, че така най много се "успокояват", ама в смисъла , който ние влагаме - не жилят (жилят по малко), а всъщност - точно обратното, стреса за тях е в пъти повече. Затова е добре по рядко да се използва този начин, при по зли семейства и при много агресивни моменти.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •