Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2013
    Мнения
    1

    КОШЕР ФАРАР-РАБОТА С 2 МАЙКИ

    Здравейте колеги!

    Тази година смятам да опитам работа при Фарар с 2 майки. Някой има ли мисли по темата?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Пчеларстването с две майки в кошери с-ма Фарар е много добре представено от Райко Пеянович в няколко поредни броя на в-к "Пчели" от ноември-декември 2012 год.
    Working....

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Пчеларстването с две майки в кошери с-ма Фарар е много добре представено от Райко Пеянович в няколко поредни броя на в-к "Пчели" от ноември-декември 2012 год.
    Както и в книгата на Милан Матич-"Направляващ метод на пчеларстване с кошера на фАРАР"

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Както книгата на Милан Матич,така и самите писания на К.Л.Фарар в книгата "Продуктивно пчеларство"!
    Удоволствието с две майки е голямо при ваденето на меда,но ако работиш сам-забрави...
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2011
    Мнения
    44
    А сега кажете и от къде да я купим , че в нет-а нещо не ми излиза..........Благодаря

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    1000 пчелари - 1000 технологии

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2012
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    гр. Ивайловград, обл. Хасково
    Здравейте, другата книга вече в няколко коментара я срещам, а не мога да я открия никъде - "Направляване работата на пчелите : Методът на Фарар" / Милан Матич, ако някой може да помогне ще съм благодарен

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2014
    Мнения
    1
    Продавам копия от книгата на Милан Матич " Направление работата на пчелите (Методът на Фарар) " цена 7 лв. Струва си парите
    телефон 0988 85 11 84

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2013
    Мнения
    23
    Запалих се по кошера Фарар,когато ми попадна брошурката/книга е смело казано/ на М.Матич.Там са НАРИСУВАНИ едни големи пчелни кълба обхващащи по 4 корпуса,а върху тях 4 магазина пълни с мед, абе като в райската градина-мед в изобилие,маслото го чакаме всеки момент да дойде.Там е описана една оптимистична теория,както се пошегува мой приятел:,,метод за работа с един кошер,, т.е. с един кошер можеш и да го постигнеш,но никога с всички в пчелина.Разбира се вината за неуспеха е моя тъй като не овладях и приложих добре ,,метода,,.Но работата ми потръгна,когато разучих и приложих написаното в книгите на Клейтън Фарар и сърбина Венер.Съветвам Ви прочетете тези книги,изгледайте филма за Венер-тези технологии работят.А КНИГАТА НА МАТИЧ не може да я намерите т,к, е библиографска рядкост и за това е толкова скъпа.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2016
    Мнения
    16
    Има ли колеги да пчеларстват с двумайчин фарар.Мисля тази година да пробвам при следната конфигурация на кошера преди рапицата обединявам 2-те семейства които са биле едно над друго и разделени с мрежа която ще заменя с ХР конфигурация на кошера плодник/ХР/магазини 3-4 бр/хр/плодник.След акацията трябва ли да се разделят семействата или може да се оставят така.Четох доста и има мнения, че майката с по слаби феромони може да изчезне.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •