Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 51 ПърваПърва ... 41495051
Резултати от 501 до 510 от общо 510
  1. #501
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Здравейте! Наследих кошер във Врабево! Въпроса ми е има ли колеги от този край!? Търся инфо за пашата ! Наблюденията са ми че е планиснки регион но и видях доста слънчоглед , който едва ли дава нещичко но все пак.....!

  2. #502
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    Здравейте! Наследих кошер във Врабево! Въпроса ми е има ли колеги от този край!? Търся инфо за пашата ! Наблюденията са ми че е планиснки регион но и видях доста слънчоглед , който едва ли дава нещичко но все пак.....!

    Виж сега. Ако не живееш постоянно там, по добре го подари на някой. Започнеш ли да се занимаваш, дупе да ти е яко. Хванеш ли се един път няма да има отказване. По-добре сега, иначе никога. Печелбарите само се отказват. Ама такива, дето с по 1 кошер, нещата стават много сериозни , а няма смисъл. Обаче ако го усещаш че искаш да харчиш пари и време, да се занимаваш с това давай. Пари само ще загубиш и време, но усещането няма да има с какво друго да го съпоставиш.

    П.С - може би не го написах точно, но пчеларстването и пчелите са нещо велико

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Виж сега. Ако не живееш постоянно там, по добре го подари на някой. Започнеш ли да се занимаваш, дупе да ти е яко. Хванеш ли се един път няма да има отказване. По-добре сега, иначе никога. Печелбарите само се отказват. Ама такива, дето с по 1 кошер, нещата стават много сериозни , а няма смисъл. Обаче ако го усещаш че искаш да харчиш пари и време, да се занимаваш с това давай. Пари само ще загубиш и време, но усещането няма да има с какво друго да го съпоставиш.

    П.С - може би не го написах точно, но пчеларстването и пчелите са нещо велико
    Ами че той, като гледам, от поне десет години се занимава с пчеларство. Нищо де, поне сподели.
    Този пост е редактиран от kuline; 10.10.2022 в 21:33.

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    Здравейте! Наследих кошер във Врабево! Въпроса ми е има ли колеги от този край!? Търся инфо за пашата ! Наблюденията са ми че е планиснки регион но и видях доста слънчоглед , който едва ли дава нещичко но все пак.....!
    Живял съм четири години там, като ученик, а и ми е близо по въздух. Района е полупланински, има акация, липа, овощни градини- основно слива и малко ябълка.

  5. #505
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Пчеларствам от около 10-12 год но пчелина ми е в свищовския регион! Освен този 1 кошер имам и градина с ябълки около 2-3 дка (във Врабево)! Така че ще се налага да се ходи!

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    Пчеларствам от около 10-12 год но пчелина ми е в свищовския регион! Освен този 1 кошер имам и градина с ябълки около 2-3 дка (във Врабево)! Така че ще се налага да се ходи!
    Потърси Цветан Бенев, пчелар с над 30-годишен стаж в района...

  7. #507
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Потърси Цветан Бенев, пчелар с над 30-годишен стаж в района...
    Благодаря! Чувал съм за него и то хубави неща!

  8. #508
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Иво, преди две-три години за една година се наложи да помагам със 7 кошера във съседно на Врабево село - Дебнево. Аз пчеларствам в Ловешкия регион и по-точно посока към Плевен, типично равнинен терен. А там си е буквално пред балкан, гледах ги по същият начин като моите, подхранването - по същото време, но магазини и вадене на мед с около седмица две забавяне поради по-късният цъфтеж на региона. Като скромен опит мога да ти кажа че има доста акация и липа в района, слънчоглед сеят задължително между двете села така че се надай да е по-близо до теб. Но най важното нещо което съм установил е че в никакъв случай, дори и лятото в жегите не отваряй прелката на входа повече от 5 сантиметра отвор - нощите там са прохладни и това влияе много на пролетното и лятното пило. За медосбора няма да очакваш добив като на Свищов но поне ще видиш разликата между балканският и полендашкият мед. А как ще тътриш центруфуга от Свищов до Дебнево за един кошер - просто не знам...
    Късмет с Балкана.

  9. #509
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2013
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    Свищов
    Здравей , адаш! Пчеларствам основно в Свищовско , но и от няколко години близо до Ловеч (с. Хлевене) с 4-5 пчелни семейства за проба! Центрофуги имам и на трите места и не е проблем! Балкана си е балкан за сметка на количеството!Поздрави!

  10. #510
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Ivo_Ivanov Виж публикацията
    Балкана си е балкан за сметка на количеството!
    Даа.Като се започне от овошки,акация,детелина и накрая горска чубрица и бодил.Аромата е несравним от микса.

 

 
Страница 51 от 51 ПърваПърва ... 41495051

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •