Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 51 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 510
  1. #391
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    99% ще я приемат, ти ги спасяваш, няма за какво да я убият.
    Прав си,но не винаги,пчелите постъпват логично.

  2. #392
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    99% ще я приемат, ти ги спасяваш, няма за какво да я убият.
    Есента го приемат приемат като спасяване, но пролетта не е съвсем така всеки път. Друг по удачен вариант беше, ако им се постави малко пило. Към началото на март щеше да има майка и при добро стечение на обстоятелствата и оплодена майка след 10-тина дни. Тази майка може да задмине и презимували.

  3. #393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Никога не са ми убивали майка пролетно време, като няма пило как ще си направят нова, според мен нямам да има проблеми.

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Прав си,но не винаги,пчелите постъпват логично.
    За това оставям 1 %

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Есента го приемат приемат като спасяване, но пролетта не е съвсем така всеки път. Друг по удачен вариант беше, ако им се постави малко пило. Към началото на март щеше да има майка и при добро стечение на обстоятелствата и оплодена майка след 10-тина дни. Тази майка може да задмине и презимували.

    Гледам, чета и не вярвам на очите си. На тази виртуална майка пчелите и ще се люпят след 5-10 април, до тогава колко пчели ще се излюпят от придадената? Много.

  6. #396
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    като няма пило как ще си направят нова,
    А сега де, другите нямат ли? Прочетох по две три пити?!

  7. #397
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам, чета и не вярвам на очите си. На тази виртуална майка пчелите и ще се люпят след 5-10 април, до тогава колко пчели ще се излюпят от придадената? Много.
    Особено, ако са я метнали отпред в тревата ще се разцепи.

  8. #398
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    99% ще я приемат, ти ги спасяваш, няма за какво да я убият.

    Правил съм го няколко пъти и не съм имал проблем досега, затова го направих така и днес.Дано пак да нямам проблеми, ще споделя резултата като го отворя другия път.Предпочетох да направя едно нормално семейство от две никакви.

  9. #399
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Правил съм го няколко пъти и не съм имал проблем досега, затова го направих така и днес.Дано пак да нямам проблеми, ще споделя резултата като го отворя другия път.Предпочетох да направя едно нормално семейство от две никакви.


    Хубаво време днес, семействата се скъсаха да носят прашец.Като цяло съм доволен от видяното, вече се развиват,като някои ми правят впечатление, че вървят добре. Обединяването от миналата седмица е сполучливо, днес видях снасяща майка , като пило имаше на 2 рамки двустранно , но не толкова много,бяха полирали и съседната пита. Отворих и десетина семейства, които ми се сториха по-малко активни от другите. Като цяло бяха в единия край и храната им беше много малко точно където беше кълбото и явно това им пречеше.Прехвърлих от другия край пълни рамки и махнах празните.Имам и семейство без никакво пило, което ме учуди.На около 6-7 рамки е кълбото, демек средно семейство, видях и майката и не ми се стори да има някакъв проблем, и въпреки това нямаше пило и летеж за прашец както всички други.Отворих и едно семейство, което мисля, че е от първенците, ей така за информация, макар да виждах по динамиката на прелката, че всичко е наред. Имаше 4 пити запечатано пило и покриваха около 8=9 рамки при разпръснато кълбо.Семейството е с миналогодишна самосменна майка. Искам само още веднъж да потвърдя тезата, че младите майки са най-качествени.Всички силни семейства са с миналогодишни майки.Имам и 5 майки от 2017 г, като само едно е силно от тях, но имам съмнения , че може да са я сменили есента, че ми прави впечатление силата му. От 2018 г майките като цяло не се представят добре, съдейки по семействата.Абе ако може всеки да си сменя майките всяка година е най-добре.
    Успешен сезон, колеги!

  10. #400
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Днес надигнах капаците на 20-30 кошера.Понеже липата цъфти от събота исках да видя колко е притока и дали има нужда от нови магазини.Положението е трагично-мед няма,летеж има,но вял.Магазините са празни,във 2 корпус са започнали да трупат някакви венци.
    Положението е отчайващо-няма да има и за продажби на буркан.
    Системата 2 ЛР корпуса с магазини.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

 

 
Страница 40 от 51 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •