Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 51 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 510
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Здравейте.Аз съм от гр.Тетевен при мен майките почти спряха да снасят яйца.Запасите от мед са много добри даже ми се струва,че са по-блокирали майките точно заради това не снасят.При вас как стоят нещата?

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Да, рано започнаха с почивката и при мен-от обяд нататък си правят седянки по прелките, опитвам да ги стимулирам къде с магазин отдолу, къде със сиропец. Не бива още да спират с пилото, че акацията догодина ще я видим през крив макарон.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Да, рано започнаха с почивката и при мен-от обяд нататък си правят седянки по прелките, опитвам да ги стимулирам къде с магазин отдолу, къде със сиропец. Не бива още да спират с пилото, че акацията догодина ще я видим през крив макарон.
    Тъпото е че силните сем.така са се задръстили че на 2пити макс има пило.Аз гледам пчелите,те просто се стапят драстично.

  4. #84
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Целия август трябваше да се обикалят семействата и да се освобождава място за снасяне на майката там, където е задръстена. Също така се подхранва със сироп 1:1 със стартовит. И това трябва да продължава някъде до около 10-ти септември (още 1 седмица). След това вече се храни ударно с инвертиран сироп. Това е моят план и точно по него се водя в момента. Всичките ми семейства с малки изключения към днешна дата си имат предостатъчно пило (5-7 рамки), а това с освобождаването от задръстване на майката ми донесе доста допълнителен мед.

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Целия август трябваше да се обикалят семействата и да се освобождава място за снасяне на майката там, където е задръстена. Също така се подхранва със сироп 1:1 със стартовит. И това трябва да продължава някъде до около 10-ти септември (още 1 седмица). След това вече се храни ударно с инвертиран сироп. Това е моят план и точно по него се водя в момента. Всичките ми семейства с малки изключения към днешна дата си имат предостатъчно пило (5-7 рамки), а това с освобождаването от задръстване на майката ми донесе доста допълнителен мед.
    Къде според Вас трябва да се намира към настоящия момент корпуса с пилото, за ЛР кошери става въпрос, в първия или във втория корпус.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    2 пъти освобождавах място на майката да снася, сега пак са задръстени на 5-6 рамки с пило, но повече няма да пипам защото няма да подхранвам с инвертиран. В момента пилото на силните и на слабите се е изравнило при мен, силните вече са си оплели кошницата за зимата а по слабите натискат на работа.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Къде според Вас трябва да се намира към настоящия момент корпуса с пилото, за ЛР кошери става въпрос, в първия или във втория корпус.
    Според мен във втория и всичките ми кошери в момента съм качил пилото там. Сега качват мед от 1вия и удебеляват венеца над пилото, което ще позволи на кълбото да се хване между двата корпуса а също стимулира майката да снася.

  8. #88
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Здравейте!Нов съм в пчеларството и да попитам по темата.Кошерите са ми дб12рамкови на 20август извъртях меда и прегледах плодниците 1-2рамки пило ивсичко др.мед.Един стар пчелар ми каза да оставя магазина, пчелите щели да качът меда горе и да освободат място за пило.Към 20септември да извърта меда от магазина и да им го върна.Ние мислиме така ама пчелите дал го мислат същото? Благодаря!

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от А.Димитров Виж публикацията
    Здравейте!Нов съм в пчеларството и да попитам по темата.Кошерите са ми дб12рамкови на 20август извъртях меда и прегледах плодниците 1-2рамки пило ивсичко др.мед.Един стар пчелар ми каза да оставя магазина, пчелите щели да качът меда горе и да освободат място за пило.Към 20септември да извърта меда от магазина и да им го върна.Ние мислиме така ама пчелите дал го мислат същото? Благодаря!
    Много ме сънява ама много. Вземи и извърти поне 1 хубава тъмна пита и я сложи между пилото.

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от А.Димитров Виж публикацията
    Здравейте!Нов съм в пчеларството и да попитам по темата.Кошерите са ми дб12рамкови на 20август извъртях меда и прегледах плодниците 1-2рамки пило ивсичко др.мед.Един стар пчелар ми каза да оставя магазина, пчелите щели да качът меда горе и да освободат място за пило.Към 20септември да извърта меда от магазина и да им го върна.Ние мислиме така ама пчелите дал го мислат същото? Благодаря!

    Много е малко да имаш в плодника по това време само 1-2 пити с пило.Освободи място и сложи тъмна пита,като подхраниш както казва Матеев със сироп и стартовит.Днес отворих 10-на кошера и навсякъде имаше 4-5 пити с пило,само една отводка беше с 2 пити,но едната беше почти без мед и цялата с пило.И както казва колегата от Тетевен,наистина понамаля снасянето на яйца от майките.

 

 
Страница 9 от 51 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •