Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 51 ПърваПърва ... 394748495051 ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 510
  1. #481
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Тази неделя извъртях всичко в магазините, при нас годината е да кажа добра. Интересното, е че пчелите бяха кротки като агънца, а всичко е изгоряло, нищо не цъфти, няма летеж, а те кротки да ги нацелуваш . Мисля, тъй като има доста пчели в кошерите, дали да направя някоя сборна отводка или е късно вече.
    На мойте отовдки тамън и се оплодиха майките. Най добрите ми 2 кошера тази година бяха с майки септември 2020г.(късни самосмени)

  2. #482
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На мойте отовдки тамън и се оплодиха майките. Най добрите ми 2 кошера тази година бяха с майки септември 2020г.(късни самосмени)
    Това не го афиширайте. Ако се случва ,явно зависи от района и не е резон. Пробвах късна майка,беше видимо по -едра от нормалното. Снасяше отлично, напролет тръгна супер, но още април започна да прескача и да сее търтиево пило. Явно търтеите са били малко.

  3. #483
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това не го афиширайте. Ако се случва ,явно зависи от района и не е резон. Пробвах късна майка,беше видимо по -едра от нормалното. Снасяше отлично, напролет тръгна супер, но още април започна да прескача и да сее търтиево пило. Явно търтеите са били малко.
    Сигурен ли си ,че това е основната причина да прескача?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това не го афиширайте. Ако се случва ,явно зависи от района и не е резон. Пробвах късна майка,беше видимо по -едра от нормалното. Снасяше отлично, напролет тръгна супер, но още април започна да прескача и да сее търтиево пило. Явно търтеите са били малко.
    Имал съм майски майки развили супер кошер и после започват да шарят с търтеево. И най лошото е че ткива майки съсипват кошера ако не ги убиеш, не допускат самосмяна. Аз винаги имам по 2 бащини семейства и май месец е пълно с търтей, не мисля че това е проблема. Според мен хубавото оплождане сега се дължи на това че сега са останли само най качествените търтей.

  5. #485
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Много хубаво време вчера. Пчелите се скъсаха да носят прашец, предполагам от леската.Прегледах повечето семейства , като само силните не съм ровил, защото съм на принципа ,че няма какво да им помогна, по-скоро ще им навредя в този момент.
    Повечето семейства имаха достатъчно запаси с мед и бяха почнали с пилото. Имаше най-често на една пита двустранно запечатано и на една пита пак толкова прясно, като някои даже бяха почнали и третата да чистят и подготвят.
    Отворих и два силни само за информация, и двата имаха по 3 рамки пило, като двете бяха с прясно и на няколко дни, и една имаше запечатано, като даже се люпеха и нови пчели. Общо взето разбрах, че пилото се е увеличило последните дни с притока на прашец.
    Като цяло съм доволен от видяното , дано да няма повече студове да иззимуват всички налични които видях.
    Успешно иззимуване на всички семейства, колеги!

  6. #486
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Студения март е отслабил доста семействата при мен.Отворих поне 20 семейства днес и не видях в нито едно запечатано пило, а най-старото беше на фаза ларва.Това , което ми направи впечатление е, че семействата не само, че не са по-силни, но ми се сториха по-слаби. Най-лошото е, че в момента няма нищо цъфнало за прашец, джанката има поне 4-5 дни докато цъфне. Имаше вял летеж и доста рядко влизаше някоя пчела с прашец, но едвам се забелязваше прашеца, толкова беше малко. Като цяло не съм оптимист за акацията, доста зимна пчела е измряла и не мисля, че ще успеят да се развият за толкова малко време.

  7. #487
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Студения март е отслабил доста семействата при мен.Отворих поне 20 семейства днес и не видях в нито едно запечатано пило, а най-старото беше на фаза ларва.Това , което ми направи впечатление е, че семействата не само, че не са по-силни, но ми се сториха по-слаби. Най-лошото е, че в момента няма нищо цъфнало за прашец, джанката има поне 4-5 дни докато цъфне. Имаше вял летеж и доста рядко влизаше някоя пчела с прашец, но едвам се забелязваше прашеца, толкова беше малко. Като цяло не съм оптимист за акацията, доста зимна пчела е измряла и не мисля, че ще успеят да се развият за толкова малко време.
    Мисля, че и акацията ще закъснее, поне с 10-15 дни...

  8. #488
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Мисля, че и акацията ще закъснее, поне с 10-15 дни...

    Чул те господ

  9. #489
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Чул те господ
    Ами, ръководя се от цъфтежа на джанката. При мен, тя обикновено цъфти 10-15 Март. Тая година- 25-30 Март. Нормално, между цъфтежа на различните видове, периода е един и същ всяка година, та затова мисля така.

  10. #490
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, ръководя се от цъфтежа на джанката. При мен, тя обикновено цъфти 10-15 Март. Тая година- 25-30 Март. Нормално, между цъфтежа на различните видове, периода е един и същ всяка година, та затова мисля така.

    И при мен цъфти около 10 март всяка година, но тази ще е около 30 .

 

 
Страница 49 от 51 ПърваПърва ... 394748495051 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •