Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 51 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 510
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Всъщност,пчелите не запечатват,полупразна килийка,демек,запечатват само пълните килийки,което означава,че незапечатания мед може да е и зрял.
    Това,обикновено се случва в края на лятото-началото на есента.

  2. #322
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Всъщност,пчелите не запечатват,полупразна килийка,демек,запечатват само пълните килийки,което означава,че незапечатания мед може да е и зрял.
    Това,обикновено се случва в края на лятото-началото на есента.
    Ако го погледнем философски, може и да е така, обаче съм виждал в полу"изградените" пластмасови рамки от Янчо, запечатана килиика а дори не е и надградена с капка восък. На восъчните не съм обръщал голямо внимание, коя до къде е изградена, но мислв че и там съм срещал по ниско изградени
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #323
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    " : Прав си, но не е баш така!
    То и това колко точно е негово
    Май колкото подписа му, ама карай да оди
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #324
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако го погледнем философски, може и да е така, обаче съм виждал в полу"изградените" пластмасови рамки от Янчо, запечатана килиика а дори не е и надградена с капка восък. На восъчните не съм обръщал голямо внимание, коя до къде е изградена, но мислв че и там съм срещал по ниско изградени

    Ниско изградени - да, полупразни - не...

  5. #325
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    На восъчните не съм обръщал голямо внимание, коя до къде е изградена, но мислв че и там съм срещал по ниско изградени
    Ха-ха-ха,Кириле...ми,не бързай!Ще видиш.
    п.п.Еволюцията е бавен процес...за всички

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Добре де, да се допитам до корифейщината по това време голям % да кажем30-50 % не запечатан мед-инверт-нектар и там каквото и да е, нормално ли е , патология ли е, аномалия ли е?

  7. #327
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Добре де, да се допитам до корифейщината по това време голям % да кажем30-50 % не запечатан мед-инверт-нектар и там каквото и да е, нормално ли е , патология ли е, аномалия ли е?
    По скоро патология!
    Днес един колега ми зваъни(не Даката) "как са пчелите"...Ми,какво да му отговоря,като не съм ги виждал от 50 дена...Но,знам,че всичко е точно,като трябва да бъде...,демек,имат храна и спокойствие.

  8. #328
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То и това колко точно е негово
    Май колкото подписа му, ама карай да оди
    Извинявам се Барков, откъде да знам че магарето те е изплагиатствало, не че ме учудва де, не напразно някъде го наричат и "Златаришкия комбинатор"

  9. #329
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес времето беше топло за сезона и посетих пчелина.Почти всички дружно се облетяха.Минах и огледах прелките на повечето кошери да изчистя подмора. На един кошер забелязах по-едра пчела и като се наведох, видях че е майката.Жива, но явно позамръзнала/беше около 9 градуса/.Взех я в ръка и като се постопли се посъвзе.Чудех се какво е това чудо по това време, майката на прелката.Взех я и я сложих в хранилката.Пчелите,които бяха в нея почнаха веднага да я обгрижват.
    За толкова години практика, такова нещо не бях чувал или виждал.Все още не мога да проумея и да разсъдя какво точно се случи.Моля за предположения от по-опитните пчелари!
    Благодаря предварително!

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес времето беше топло за сезона и посетих пчелина.Почти всички дружно се облетяха.Минах и огледах прелките на повечето кошери да изчистя подмора. На един кошер забелязах по-едра пчела и като се наведох, видях че е майката.Жива, но явно позамръзнала/беше около 9 градуса/.Взех я в ръка и като се постопли се посъвзе.Чудех се какво е това чудо по това време, майката на прелката.Взех я и я сложих в хранилката.Пчелите,които бяха в нея почнаха веднага да я обгрижват.
    За толкова години практика, такова нещо не бях чувал или виждал.Все още не мога да проумея и да разсъдя какво точно се случи.Моля за предположения от по-опитните пчелари!
    Благодаря предварително!
    Единственото, което ми идва наум е : Зазимили са се с две майки. Напролет ще кажеш какво става.

 

 
Страница 33 от 51 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •