Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 51 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 510
  1. #401
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Днес надигнах капаците на 20-30 кошера.Понеже липата цъфти от събота исках да видя колко е притока и дали има нужда от нови магазини.Положението е трагично-мед няма,летеж има,но вял.Магазините са празни,във 2 корпус са започнали да трупат някакви венци.
    Положението е отчайващо-няма да има и за продажби на буркан.
    Системата 2 ЛР корпуса с магазини.
    Ние сме на същата система, положението в момента е подобно по отношение на притока, летеж силен, тъгват по тъмно, но това е от два дни, цъфти липа и кестен. Интересно, че тук валя цял месец, температурите не бяха високи, имаше почти непрекъснат летеж, без дните в които валежите бяха силни по цял ден, и притока не беше зле в силните семейства. Като цяло тази година се очертава най-добра от към паша в този район, не е спирала от април, добивите не са нещо фантастично, но не е зле, като се има впредвид студеното и дъждовно време. Обикновено след липата пашата затихва, но си поддържат постоянни запасите, има малък излишък. Много упорито роево налегна някои семейства, времето забави пронасянето на майките и не малка част сега рестартират, но ще ги местим за развитие и запасяване, ако останат в Правец, ще искат помощ.

  2. #402
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Днес надигнах капаците на 20-30 кошера.Понеже липата цъфти от събота исках да видя колко е притока и дали има нужда от нови магазини.Положението е трагично-мед няма,летеж има,но вял.Магазините са празни,във 2 корпус са започнали да трупат някакви венци.
    Положението е отчайващо-няма да има и за продажби на буркан.
    Системата 2 ЛР корпуса с магазини.
    И при мен същата история.Ли пата е цъфнала преди повече от седмица.В събота отворих повече от 10 семейства, имаше сухи плодници,не говоря за магазини, а летежа страхотен.Такъв глад посред лято не си спомням.Положителното беше че са вдигнали яко пилото, и питите целите в пило без никакъв венец.Дано да прогнозират по-добре времето от нас, че иначе не знам какво ще правя.Определено август ще имам силни семейства,дано да има от какво да съберат след толкова дъжд.Чакам до седмица-две слънчоглед, дано поне от него да съберат. Иначе до момента годината е пълен провал за мен.

  3. #403
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    И при мен същата работа корпусите леки като перо ама липата още не е започнала. Гледам ги по капините събират, но определено е глед. И пилото не е много. Дано като цъфне липата се пооправят.

  4. #404
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от fori1 Виж публикацията
    И при мен същата работа корпусите леки като перо ама липата още не е започнала. Гледам ги по капините събират, но определено е глед. И пилото не е много. Дано като цъфне липата се пооправят.
    Ще засилят малко пилото и до там.

  5. #405
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще засилят малко пилото и до там.
    Аз съм на същото мнение, просто после няма от какво да направят зимните запаси, стига само за неголеми венци. И искат много хранене, много съжалявам за всички колеги, при които годината е била лоша. Ние също имаме семейства без запаси, но вече сме вадили от някои от тях, повечето са изпадали в роево и вземането на меда ни беше противороева мярка, обаче плануваме обедидение на такива поотслабнали семейства с млади майки с други които имат запаси. Дано се получат, защото обединенията все ни куцат. Уж всичко е спазено, но понякога става страшно и жалко.

  6. #406
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Аз съм на същото мнение, просто после няма от какво да направят зимните запаси, стига само за неголеми венци. И искат много хранене, много съжалявам за всички колеги, при които годината е била лоша. Ние също имаме семейства без запаси, но вече сме вадили от някои от тях, повечето са изпадали в роево и вземането на меда ни беше противороева мярка, обаче плануваме обедидение на такива поотслабнали семейства с млади майки с други които имат запаси. Дано се получат, защото обединенията все ни куцат. Уж всичко е спазено, но понякога става страшно и жалко.
    Все още е началото на юли и да се надяваме, че природата ще влезе в ритъм.

  7. #407
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Същата трагедия и при мен в предбалкана. Ни акация, ни липа, ни мана. Боровете съхнат. Събират, колкото да си хранят пилото. В обсега нямам ниви, че да се надявам на слънчоглед. Около 15 юли всичко свършва. Ще трябва да храня сериозно за зимни запаси. Приготвил съм 3.5л. хранилки, че пчелина е на 100км. от местоживеенето ми.
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #408
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    В неделя, след като при мен и по високите и усойни места прецъфтя вече липата, реших да видя каква е ситуацията в магазините. Отварям първия- сух на барут, отварям втория, който беше с два магазина и там част от рамките сухи а по други имаше тук там по малко медец. Не ги бях отварял три седмици, защото гледам, че работят здраво, липата цъфти, тук там билки и всичко изглежда добре. Другите не ги отворих защото се ядосах, оставих ги за тази събота. От втория извъртях 7 кг. мед, страшен смях.

  9. #409
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Същата трагедия и при мен в предбалкана. Ни акация, ни липа, ни мана. Боровете съхнат. Събират, колкото да си хранят пилото. В обсега нямам ниви, че да се надявам на слънчоглед. Около 15 юли всичко свършва. Ще трябва да храня сериозно за зимни запаси. Приготвил съм 3.5л. хранилки, че пчелина е на 100км. от местоживеенето ми.
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    В неделя, след като при мен и по високите и усойни места прецъфтя вече липата, реших да видя каква е ситуацията в магазините. Отварям първия- сух на барут, отварям втория, който беше с два магазина и там част от рамките сухи а по други имаше тук там по малко медец. Не ги бях отварял три седмици, защото гледам, че работят здраво, липата цъфти, тук там билки и всичко изглежда добре. Другите не ги отворих защото се ядосах, оставих ги за тази събота. От втория извъртях 7 кг. мед, страшен смях.
    В такива райони и в такива години, Пчеларите трябва да бъдат субсидирани.

    - Пчелите си вършат работата с опрашването;
    - Пчеларя се грижат за пчелите си;
    - За положения труд Пчеларя не получава облаги. Разходвал е време, средства и труд;
    - Пчеларя не е реализирал - мед, прашец, отводки, пчелнио мляко, восък или пчелна отрова. Няма доходи срещу положения труд.

    В този ред на мисли, Пчеларя трябва да бъде компенсиран, за да се грижи за семействата си и следващатата година, те (пчелите), отново да си извършват обичайните задължения - естствено с помоща на Пчеларя.

    При злоупотреба от страна на пчеларя - доживотно се отнема правото на субсидиране в пчеларския сектор.

    ПП 1
    Не е случайно изписването на Пчелар с главно "П". Пчеларя е "свещенна крава" със свещен труд и мисия.

    Не ми се обсъждат пчеларите с малко "п".

    ПП 2
    Аз ако съм един проверител, няма да ми трябват повече от 3 минути (образно) за да преценя подлежи ли на субсидия пчеларя или има проява на злоупотреба. Да субективно е, но кое не е...

    Същото е и при застрахователите при огледа на щета.

    ...Ако малко се "напъна" мога да го формулирам по-добре и да го обвържа/свържа/очертая със законова рамка...
    Този пост е редактиран от Niki1313; 29.07.2020 в 19:16.

  10. #410
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    В такива райони и в такива години, Пчеларите трябва да бъдат субсидирани.

    - Пчелите си вършат работата с опрашването;
    - Пчеларя се грижат за пчелите си;
    - За положения труд Пчеларя не получава облаги. Разходвал е време, средства и труд;
    - Пчеларя не е реализирал - мед, прашец, отводки, пчелнио мляко, восък или пчелна отрова. Няма доходи срещу положения труд.

    В този ред на мисли, Пчеларя трябва да бъде компенсиран, за да се грижи за семействата си и следващатата година, те (пчелите), отново да си извършват обичайните задължения - естствено с помоща на Пчеларя.

    При злоупотреба от страна на пчеларя - доживотно се отнема правото на субсидиране в пчеларския сектор.

    ПП 1
    Не е случайно изписването на Пчелар с главно "П". Пчеларя е "свещенна крава" със свещен труд и мисия.

    Не ми се обсъждат пчеларите с малко "п".

    ПП 2
    Аз ако съм един проверител, няма да ми трябват повече от 3 минути (образно) за да преценя подлежи ли на субсидия пчеларя или има проява на злоупотреба. Да субективно е, но кое не е...

    Същото е и при застрахователите при огледа на щета.

    ...Ако малко се "напъна" мога да го формулирам по-добре и да го обвържа/свържа/очертая със законова рамка...
    Ники, ето как се правят нещата, а не суха пара в нечий пчеларски джоб.
    https://m.24chasa.bg/novini/article/8856619
    Забележете! Не се дават пари на брой дърво, а реализирана продукция.

 

 
Страница 41 от 51 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •