Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 51 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 510
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    След последната паша работното настроение на семействата по естествен път спада.Този момент(време) за различните райони и коти е различен и изтърве ли се моментът за стимулативно подхранване след това много трудно се лъжат семействата за да възобновят работния си ритъм.Затова е трудно да се дават конкретни съвети ако не познаваш района на питащия.Още по трудно,дори и невъзможно се възобновява ритъма със стара майка,каквито и трикове да се прилагат.Затова всеки трябва добре да познава района си и какво цъфти в момента.За да бъде успешно "есенното" стимулативното подхранване в природата трябва да има прашец и пчелите да вкарват.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Нещата доста живнаха в региона след дъждовете от началото на месеца ! Все още има детелини ,глухарче ,малини и има някакъв приток ,но за пръв път виждам рой пчели върху зрелите и напукани сини сливи !!! Явно моите ще зимуват на "Троянска сливова" ,а за мене то се знае !
    Този пост е редактиран от Ivan Mankov; 25.09.2015 в 21:44.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Тъкмо зазимих магазините ,но изглежда ,ще ги слагам отново ! Джанката цъфна !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  4. #94
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Както вчера ,така и днес времето в затворената котловина е божествено ! Какво ли ни очаква ? Облитането е масово ,като през август,септември :


  5. #95
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Ванка, поставяй магазините или питките... Май за предпочитане е 2-то
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И при мен неделя като минах през Дебнево няколко кошера се облитаха и мъкнеха прашец.Отворих 3-4 кошера да видя как са със запасите без да ги ровя,но имаха мед.Не бях ги отварял от края на септември,и с това хубаво време ме притесняваха,дали имат мед,но след отварянето се успокоих.

  7. #97
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    28.12.2015 ; 11,30 ч.19 гр. Видях поне 20 пчели да носят прашец !? И това за 10 мин. Явно ще има мед от кокичета . Дано поне докара цена .

  8. #98
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    До пчелина имам лешници. На всеки цвят по 2 пчели събират прашец. Направо за прешецоуловители е.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Вторник - 29.12.2015 г. и при мен мъкнеха яко прашец.Интересното е ,че прашеца е три вида - бял,червеникав и оранжев.Явно има поне 3 вида растения,от които носят прашец.Отворих няколко кошера и останах доволен от видяното - няма пило и има достатъчно медови запаси.Два кошера се облитаха доста усилено.Общо взето притесненията ми,че топлото време ще ги подтикне да гледат пило не се случиха.Дано да ги иззимим всичките.

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Другата седмица го дават да застуди.Мислите ли да слагате питки преди застудяването?
    Принципно мислех да ги слагам по Зарезан,но се чудя дали няма да е по-добре да ги сложа по-рано.Гледам колегите от другите райони ги сложиха още декември.

 

 
Страница 10 от 51 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •