Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 51 ПърваПърва ... 4048495051 ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 510
  1. #491
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Студения март е отслабил доста семействата при мен.Отворих поне 20 семейства днес и не видях в нито едно запечатано пило, а най-старото беше на фаза ларва.Това , което ми направи впечатление е, че семействата не само, че не са по-силни, но ми се сториха по-слаби. Най-лошото е, че в момента няма нищо цъфнало за прашец, джанката има поне 4-5 дни докато цъфне. Имаше вял летеж и доста рядко влизаше някоя пчела с прашец, но едвам се забелязваше прашеца, толкова беше малко. Като цяло не съм оптимист за акацията, доста зимна пчела е измряла и не мисля, че ще успеят да се развият за толкова малко време.
    Днес сигурно за 10ти път чувам това, при мен семействата също се сринаха този месец. Ако няма пило ще бъде 2 в 1 за да могат да стартират. Дори в нашия край се говори за сериозни загуби последните 10 дена.

  2. #492
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес сигурно за 10ти път чувам това, при мен семействата също се сринаха този месец. Ако няма пило ще бъде 2 в 1 за да могат да стартират. Дори в нашия край се говори за сериозни загуби последните 10 дена.
    Днес ги погледнах, имам по 3 рамки запечатано пило, има ларви и яйца. Всичко е както трябва, малко са по слаби, но ще се оправят.

  3. #493
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес ги погледнах, имам по 3 рамки запечатано пило, има ларви и яйца. Всичко е както трябва, малко са по слаби, но ще се оправят.
    Спрямо сегашната ситуация, след дългото застудяване, 3 р. запечатано пило въобще не говорят за слаби семейства.

  4. #494
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Спрямо сегашната ситуация, след дългото застудяване, 3 р. запечатано пило въобще не говорят за слаби семейства.
    Грешно съм се изразил, има на 3 рамки запечатано пило не по 3 рамки. Може би на 50% от рамката, това прави рамка и половина.

  5. #495
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Грешно съм се изразил, има на 3 рамки запечатано пило не по 3 рамки. Може би на 50% от рамката, това прави рамка и половина.
    Да, и моите са долу-горе така. Вчера си поиграх, въртях рамки, разпечатвах мед, сложих СР.
    Малко ми досвидя, но правих и тест за акар. Може да се каже, че съм доволен. От 500 пчели паднаха 4 акара.

  6. #496
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да, и моите са долу-горе така. Вчера си поиграх, въртях рамки, разпечатвах мед, сложих СР.
    Малко ми досвидя, но правих и тест за акар. Може да се каже, че съм доволен. От 500 пчели паднаха 4 акара.
    Сподели как направи теста?

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Сподели как направи теста?
    Компотен буркан, до половината го пълня с ракия. От няколко кошера стръсквам по 100-ина пчели в него, затварям, разтръсквам 2-3 минути за да падне акара от пчелите. След това на гърлото на буркана превръзвам парче мрежа за събиране на прополис. След като ракията се излее, тръскам няколко минути над бял лист хартия. Акара пада през мрежата. Броя акара, броя пчелите и смятам процента на опаразитеност.

  8. #498
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Компотен буркан, до половината го пълня с ракия. ... След като ракията се излее, ...
    С това последното голям грях вършиш!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #499
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    С това последното голям грях вършиш!
    Не я изливам на земата, сакън... Събирам я и после я изливам в казана, като варя на есен.

  10. #500
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не я изливам на земата, сакън... Събирам я и после я изливам в казана, като варя на есен.
    Просто трябва да върнеш пчелите в бурка на с ракията.
    Рускоговорящите колеги от воюващите страни,правят настойка от пчелен подмор,но става и с живи пчели.Интересно е разгледай....

 

 
Страница 50 от 51 ПърваПърва ... 4048495051 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •