Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 51 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 510
  1. #291
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Говоря си аз,за студен таван,ама.....явно предпочитате пило по това време..

    Обясни моля, за студения таван на невежите като мен.

  2. #292
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Студения таван може да ти докара само влага и мухъл.Някой да може да ми обясни смислено защо трябва да се борим с природата, а не да подпомагаме пчелите да се справят с нетипичната според нас ситуация?Дневни температури над 20 градуса наличие на прашец и пълната липса на календарни познания у пчелите.Защо да не заложат пило?Колкото и да ги охлаждаме те ще си гледат пилото само дето ще ядат повече и ще ни объркат сметките.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #293
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    След засушаването капна някоя капка дъжд и някои растения цъфнаха. Малко прашец, малко нектар, топло време, отслабени семейства заради спиране снасянето на майката и всичко това ги подтикна към започване на снасяне. Това трябваше да стане още август месец, но природата си е природа. Някои ще направят повечко пило, някои може и да не започнат с пило и тук веднага ще се получи голяма разлика в семействата. Ако зимата не ги убие слабите, напролет ще са много слаби. Силните отново ще започнат по отрано и с повече пило и тук ще се получи също голям скок. Ще има много силни семейства и много слаби, а и много жертви. Пилото ще отнеме много от запасите, защото този приток е минимален, почти никакъв. Ако зимата излезе сурова, малко пчелари ще се радват напролет с голям процент живи. Та ще цитирам зуница - сметките малко ще ни се объркат. Дано да е малко.

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Студения таван може да ти докара само влага и мухъл.
    Навярно говориш за друг сезон,различен от есента.
    Студения таван държи пчелите по-ниско и по-сбито.Освен това и по-рано спират с отглеждането на пило,което сваля температурата в кълбото.
    Студен таван-аз слагам найлон и отгоре капака на,които има вентилационни отвори.Отопление (плат..) слагам в началото на януари,когато слагам питката.Питката в/у рамките,найлон и затоплящи материали.Дъната са мрежести със стеснена прелка.Горна прелка-затворена...

  5. #295
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Когато има разлика в температурите влагата е налице. Всички караме коли и знаем как е.

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Когато има разлика в температурите влагата е налице. Всички караме коли и знаем как е.
    Навярно и отваряш малко прозорците когато ти се изпотят стъклата на автомобила.
    П.П.Навярно и затова прането се простира на простор името простор идва от простор тоест въздушните течения помагат за изсушаването на прането щото ако си оставим прането в кофата няма баш да се изсуши и може и мицели да завъди.

    П.П.http://vial-salamander.com/blog/%D0%...3%D1%85%D1%8A/
    Решаване на проблема с конденза и мухъла по стъклопакета

    Начини за намаляване или отстраняване на конденза
    Накратко казано, от контакта на студена повърхност и влажен въздух се образува конденз, а при продължителен конденз се появява и мухъл. Следователно решението за ограничаване или отстраняване на конденза и мухъла е да се намали влажността на въздуха:

    • Чрез проветряване на стаята редовно, по няколко пъти дневно, за кратки интервали, по 5 минути. При кратко проветряване температурата в стаята ще се възстанови бързо след затварянето на прозореца.
    • Ако имате възможност, инсталирайте вентилационна система – тя ще намали значително влагата в дома ви.
    • Не сушете прането в стаята – това води до отделяне на влага.
    • Изнесете от стаята саксиите с цветя и декоративни растения.

  7. #297
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Според GISMETO времето до 7-8 декември го дават топло без отрицателни температури , като дневните ще са над 10 градуса, което означава, че трайни плътни кълба не се сформират. От това което видях предната събота, имат достатъчно запаси , но и доста са консумирали от септември до сега. За това смятам по Коледа или малко преди нея на по рисковите семейства да им сложа по една птка Апифонда от по килограм и ще ги търся средата на Януари. Каквото и да правим от 25 декември пърото пило ще е заложено макар и малко.

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Навярно говориш за друг сезон,различен от есента. ...
    Имам в предвид точно тая есен, а вече и зима на, която се наслаждаваме сега.
    При дневни температури около 20-те и наличие на прашец нищо не може да спре пилото.А има ли пило има и влага. И студения таван е мястото за кондензиране на тая влага.Така си мисля, а и съм го виждал.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #299
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пчелите регулират влагата в кошера с % разпечатване на килийки с мед , ама ако медът е захаросан -ядец или ако пчеларя върши разни зулуми за тяхно добро.Така мисля де.
    Иначе на пчелите друга им е идеята:

    Исследованиям неутомимого проф. Цесельского
    ,,Находящийся в зимнем ложе густой, незапечатанный мед, придя в соприкосновение с излишком влаги охлажденного пчелиного дыхания, немедленно станет насыщаться водой и разжижаться до тре*буемой и необходимой пчелкам степени. Зимующая при та*ких условиях семья, поэтому, будет находиться в благоприятном положении относительно добывания необходимой для её жизни влаги. Вот почему в гнезде зимующих пчел всегда можно найти большую или меньшую группу распеча*танных ячеек с медом. Чем больше в гнезде осад*ков влаги, теме меньше будет тут распечатанных ячеек, и, наоборот, чем меньше в гнезде влаги, тем больше будет здесь распечатанных ячеек.,,

  10. #300
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Жоре, на мен този език ми е втори майчин, ама тук повечето.се чудят на каква шльокавица пишеш. Бъди добър и давай в превод.

 

 
Страница 30 от 51 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •