Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 51 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 510
  1. #351
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    тая гад не измре ли бре Дончев, бях спокоен че на захлаждането и първия сняг, поне тях сме ги извадили от уравнението...
    Хибернират копелетата. Намирал съм зимно време осарници. Една камара, мъжки оси(според мен), стоят вдървени около гнездото. Едва мърдат като ги побутваш. Вероятно голяма част измират, но съм сигурен, че топлото ги съвзема и хукват за плячка. Няма какво да хранят и вероятно плячкосват само за себе си.

  2. #352
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    тая гад не измре ли бре Дончев, бях спокоен че на захлаждането и първия сняг, поне тях сме ги извадили от уравнението...
    Не само, че не са измрели, ами и едри. Току се прибирам от пчелина и гледам, че няма разлика от преди застудяването. Явно им се е разминало. Един кошер даде фира от нападенията им.

  3. #353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    При мен тази година, капаните бяха напълно безполезни. Имаше по 4-5 оси и 1-2 стършела. При вас работиха ли ?

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Капаните първоначално ловят оси и стършели.После се пълнят с пеперуди и мухи.Убедих се , че за да има ефект трябва на 10 -тина дена да се презареждат с прясна бира.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #355
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Ходих септември месец по Видинския край, на жена ми селото, там се запознах с местен пчелар, който си беше направил простичък капан от вода, оцет и мед, и беше събрал цяла купчина стършели. Бяха наистина много. Иначе аз намерих есента вътре в единия ми кошер убит стършел, направо му бяха разказали играта Иначе осите са много при мен, също и мравките.
    Този пост е редактиран от Filyov; 18.12.2019 в 16:43.

  6. #356
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    В капаните слагам захарен сироп, оцет и бира. Ловят се предимно стършели, особенно като се вкисне сместа и замирише на каша за ракия. Обаче оси почти не влизат. Споделете за ефективна рецепта на сместа за оси. Нещо немога да я нацеля.

  7. #357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Аз правя същата смес и добавям бира

  8. #358
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Евтино жълто безалкохолно, лови и оси и стършели.

  9. #359
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от fori1 Виж публикацията
    В капаните слагам захарен сироп, оцет и бира. Ловят се предимно стършели, особенно като се вкисне сместа и замирише на каша за ракия. Обаче оси почти не влизат. Споделете за ефективна рецепта на сместа за оси. Нещо немога да я нацеля.

    Сложи и 2 лъжици мед и осите ще почнат да влизат и те.
    Трябва и при проверките да се разклаща/навежда капана за да се наквася гърловинат за да им мирише по силно.

  10. #360
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес минах със слушалките всички кошери и засега са налице.Направи ми впечатление че повечето хранилки имаха доста конденз, явно гледат пило. Следващ преглед по същия начин в началото на февруари.
    Успешно презимуване на семействата ви колеги!

 

 
Страница 36 от 51 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •