Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 51 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 510
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Благодаря Чичо Гошо,че отново ме подкрепи тезата макар,че ПП СКП те изпревари.Вярвам на 100%,че това което си написъл е вярно,а от там може всеки да си направи изводите разликата от меда къде е отишла...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #472
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Благодаря Чичо Гошо,че отново ме подкрепи тезата макар,че ПП СКП те изпревари.Вярвам на 100%,че това което си написъл е вярно,а от там може всеки да си направи изводите разликата от меда къде е отишла...
    Как къде у Торбалан

  3. #473
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Как къде у Торбалан

    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #474
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Разбира се с мед е по-малко ама там зимата нямат пило докато тия наще са се разпищоли ли дече е Петровден.

    Ей заради това няма как да се сравнява пчеларстването в Русия и в нашата мила татковина.

  5. #475
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Разбира се с мед е по-малко ама там зимата нямат пило докато тия наще са се разпищоли ли дече е Петровден.

    Ей заради това няма как да се сравнява пчеларстването в Русия и в нашата мила татковина.
    Много са относителни нещата. Сега гледах в Якутия го даваха къде -55* . Та се зачудих ако не са в зимовник пчелите, а навън, при тези температури колко ли храна изразходват на час

  6. #476
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    И тази година акацията ще е мираж, вчера реших да проверя как е ситуацията след 3-4 дни цъфтеж, някъде по 10-тина кг. на други по магазин и отгоре, но според синоптичната прогноза мача свърши. Та както всяка година от 2015г. насам ще си го хапнат с най- голям кеф, а аз ще им завиждам.

  7. #477
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    Така е тъкмо почна да цъфти и да е в силата си и времето се скапа и мача ще приключи.

  8. #478
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Тази неделя извъртях всичко в магазините, при нас годината е да кажа добра. Интересното, е че пчелите бяха кротки като агънца, а всичко е изгоряло, нищо не цъфти, няма летеж, а те кротки да ги нацелуваш . Мисля, тъй като има доста пчели в кошерите, дали да направя някоя сборна отводка или е късно вече.

  9. #479
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    Тази неделя извъртях всичко в магазините, при нас годината е да кажа добра. Интересното, е че пчелите бяха кротки като агънца, а всичко е изгоряло, нищо не цъфти, няма летеж, а те кротки да ги нацелуваш . Мисля, тъй като има доста пчели в кошерите, дали да направя някоя сборна отводка или е късно вече.

    Късничко е според мен за отводки.Макар,че има теории на колеги с августовски отводки, които иззимяват. За експеримента, може да пробваш. Успех!

  10. #480
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Късничко е според мен за отводки.Макар,че има теории на колеги с августовски отводки, които иззимяват. За експеримента, може да пробваш. Успех!
    Ако им придаде оплодени майки веднага, ще се получи. Пробвано е.

 

 
Страница 48 от 51 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •