Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 51 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 510
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Точно така, гледай блондинката дето е до оранжевото нещо!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Мънков, като увелича снимката и при мен излизат пет кипри!? Коя да гледам, русото дето има нещо по крачетата ли...?
    Русото гледай ,и да знаеш няма да умрат глад !

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес сложих вторите питки,само,че този път са с тимол за разлика от първия път.Дадените през средата на януари са изядени почти на 100%.Разгледах и 3 от силните кошери - два с пило.Единия нямаше никакво пило.Потърсих майката ,но не я намерих.Пчелите бяха на 5-6 пити,доста силен кошер.Възможно ли е да не съм видял майката според вас,колеги или е осиротял?

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес сложих вторите питки,само,че този път са с тимол за разлика от първия път.Дадените през средата на януари са изядени почти на 100%.Разгледах и 3 от силните кошери - два с пило.Единия нямаше никакво пило.Потърсих майката ,но не я намерих.Пчелите бяха на 5-6 пити,доста силен кошер.Възможно ли е да не съм видял майката според вас,колеги или е осиротял?
    Не споменаваш за разлика в поведението на пчелите от трите кошера.При такава картинка смятам, че няма проблем-за сега.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Не ми направи впечатление да жужат силно , все едно са без майка.Дал съм задача на баща ми да го следи дали носят прашец като останалите.Мисля,че ако не работят нормално това е една от индикациите за осиротяване.Честно казано нямам достатъчно опит,така,че дано да съм пропуснал да я видя.Но наистина е странно толкова силен кошер да няма пило по това време.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    .Но наистина е странно толкова силен кошер да няма пило по това време.
    Не е много странно.Някои майки, които са снасяли до късно есента, сега не бързат.Има и такива, които изобщо не пронасят.Имах такива пролетта на 2015г.-отдадох го на къпането с О.К.Тази година ще видя по-нататък.

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не е много странно.Някои майки, които са снасяли до късно есента, сега не бързат.Има и такива, които изобщо не пронасят.Имах такива пролетта на 2015г.-отдадох го на къпането с О.К.Тази година ще видя по-нататък.
    Точно младите маики които снасяха до късно почнаха да снасят наи рано ,по добре къпане с ОК и необосновано съмнение че маиките спират да снасят от колкото масови погребения.

  8. #118
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес сложих вторите питки,само,че този път са с тимол за разлика от първия път.Дадените през средата на януари са изядени почти на 100%.Разгледах и 3 от силните кошери - два с пило.Единия нямаше никакво пило.Потърсих майката ,но не я намерих.Пчелите бяха на 5-6 пити,доста силен кошер.Възможно ли е да не съм видял майката според вас,колеги или е осиротял?
    Напълно си е нормално и при мен има такива без пило, но мойте не са яли още питката. Майката, особенно не снасящата е дребничка и трудно се намира ако не е маркирана. Ако си давал и друг път такива с тимол, би ли споделил намираш ли разлика в приемането им от пчелите, че мисля и аз да взема такива за първа?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Напълно си е нормално и при мен има такива без пило, но мойте не са яли още питката. Майката, особенно не снасящата е дребничка и трудно се намира ако не е маркирана. Ако си давал и друг път такива с тимол, би ли споделил намираш ли разлика в приемането им от пчелите, че мисля и аз да взема такива за първа?
    Не мисля,че има разлика в приемането от пчелите.Просто сега сложих с тимол заради акара.Миналата година слагах само с тимол и си ги вземаха добре.

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    А пада ли нещо(ако си слагал лист) или е само шум за нищо?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 12 от 51 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •