Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 26
  1. #1

    ЧЕРНОМОРСКИ РАЙОН

    къде е ямбол ,къде е стамбол

  2. #2
    Днес имаше облитане все едно че се роят.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    джанката,бадема,крушата,ка сията прецъфтяха,започват черешите и ябълката,пилото е на 7-8 рамки има и добър градеж.Започвам прехвърляне в лежаци(чакаме кориандъра лавандулата липата и слънчогледа-може би и акация),подготовка на семейства отглеждачи на маточници -направа на няколко отводки с майките на обезмайчените семейства и 2-3 сборни

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Браво.............
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #5
    Рапицата цъфна, друг е въпроса че поне при мен пчелите не са готови за нея или по точно половината. Днес на пчелина дори слабите семейства бяха супер агресивни....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Почва екшъна

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Янев, още една седмица и няма страшно. Пази кучето, че то си няма костюм като тебе cool;

  8. #8
    Хаха днеска си викам да ги погледна как са тези който не бяха готови и гледам изпълнили плодника. Извадих им две крайни рамки и им сложих по две основи за градеж. Имам още 6-7 който не са готови ама мисля че до седмица и те са в на стартова позиция. Хубаво че бях с костюма направо имах чувството че ме ръбат :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Няма ли много вятър ,или има но ти си отварял? в Медово много силен порив на вятъра ,иначе до мен има рапица която расте в блока с жито но е мнооого ,чакам само да намалее вятъра и слагам магазините ,на 6 семейства трябва и да махна пити и да заместя с основи

  10. #10
    Не нямаше вятър, даже не подухва. На една част от семействата сложих магазини на останалите ще поизчакам още 3-4 дена и в неделя мисля да сложа и на тях. Не се радвам толкова на рапицата че ще напълнят по някой друг магазин а че направя някой отводка и ще са развити на макс за липата и кориандъра
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •