Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Слагай магазини на всички, да тръгват нагоре. Тия основи дето ги слагаш по две ако не ги извадиш тия дни, едва ли ще ти направят хубави пити. Аз слагам една преградна дъска /ако трябва и две/ и място за още една да има. Докато си на един магазин пускаш отгоре да градят и вадиш. След една седмица , като дойде времето за втори магазин, оправяш плодника- махаш преградните, бърз преглед, слагаш полуизградена пита при майката и ВО за градеж, вариации всякакви, решава се на място. При отводките същата работа, водиш се по пашата.

  2. #12
    Два 12ДБ изпълнени с пчели и пило .На мен също ми предстои преместване в лежак и направа на отводка.кога е най-удачно.

  3. #13
    На 08.05.2013 ще пръскат горите около язовир Порой

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    против какво,защо?Кърлежи ли? те нивите са развъдника на тази гад и птиците

  5. #15
    Пръскат гори срещу листоврътка и педомерка

  6. #16
    Предупредиха ни да затворим кошерите,но за колко часа незнам

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от кентавър
    Предупредиха ни да затворим кошерите,но за колко часа незнам
    Колко часа не знаели, и какво цял ден ли да стоят затворени?
    А ако нямаш мрежесто дъно и пече какато преди 2 дни мисля че шанса за оцеляване е същия.
    Както гласи една древна легенда, пчелите са поискали от Бог да им помогне да защитават меда, който произвеждат. А Бог им отговорил: “Ще ви дам оръжие - остро жило, пълно с отрова. Но да знаете - ако една от вас го насочи срещу човек - пчелата ще умре, а човекът ще се излекува от болестите си”

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Вчера моого дъжд ,днес акацията цъфна масово,жалко,че няма много при мен.Някой знае ли дали има хубави акациеви масиви над Свети Влас?Щях да ги карам на Козичено ,но се отказах заради лошия път до там (иначе има около стотина декара масив там ама за толко малко не ми се занимава :D

  9. #19
    Стана тя точно кат в Р България уж щяха да пръскат днес горите ,цял ден държах затворени пчелите към 18 и 30 идва обшинския горски и казва че ще пръскат утре към 6 и 30 сутринта, какво да правя

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Оплачи се ,че има цъфтяща растителност в гората и по закон не е редно да пръскат сега ,на седми се разходих в гората и наистина има много поразени от гъсеници дървета ,както и цъфтяща акация

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •