Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 69 от общо 69
  1. #61
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Виждам от мненията по-горе че не съм разбран правилно.
    На времето наследихме от дядо ми ,лека му пръст пчелина който беше ограден с всевъзможни бодливи ,мерджан ,шипки драки разни...Не можеше да се поддържа издънките напредваха упорито всяка година из кошерите,изкопаването не водеше до никакъв резултат-израстваха наново .Пролуките между храстите запушвахме с треволяци и каквото падне.Животни пак успяваха да се промушат особено крави.Привличаха ги зелените храсти и тревата между кошерите по време на суша,имаше доста обърнати кошери.Откачих ,една пролет изкарахме кошерите на друго место и вкарах трактор с големи плугове после работата по почистването и направата на оградата отне още месец -монтирахме и електропастир направен по една схемичка от Млад конструктор и досега си работи..За двукраките животни (понеже имаше и такива набези) приложихме друга тактика която няма да споделя понеже ще вляза пак в точка 6 от правилата на форума
    wink; Досега баща ми не се е оплакал от набези на хора и животни.В заключение да кажа че колегите които разчитат на храсти да си опазят пчелините че е загубена кауза-определено таралежа ще е вкаран в гащите. :D Времената се менят и ако някой след вас или вие решите да оградите пчелина си грамотно(а това неиминуемо ще стане) ще имате проблеми-икономията е майка на мизерията.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    На единият ми пчелин таралежът е заложен отдавна, преди да стане пчели бе обрасла градина дървета храсти и трънки както и драка, с баща ми положихме много труд (като се замисля безсмислено), но имахме голям мерак да почистим местото защото преди години е била градина на дядо ми.След като я почистихме две три години я сеехме след това я превърнах в пчелин, от тогава до сега се е минало 15 години и в момента наподобява някогъшната картинка. Изминалата есен извършихме пак чиска, но без да кореним драката ,само я оформихме като ограда.Има част от пчелина където няма драка или трънки там именно смятам да засея драка, защото така или иначе кошерите донякъде са обградени с драка и трънки.

    Другият ми пчелин е на поляна и не ми се иска да наподобява първият,ако го обградя с жив плет то бих искал да наподобява по горе посочените снимки.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колеги , редовното косене с моторна косачка успешно се справя с разпросранението на оградните храсти ! Иначе живата ограда + бодлива тел си е доста прилична за пчелин !
    Невсичко с две бузи е лице !

  4. #64
    Аз например на моя скромен пчелин съм опънал бодлива тел,край телта като ранно цъвтящи насадих филаделфус и спирея(майски сняг),имам разсад от бял маргарит,а мерджана, както чета размножаването е много лесно,ще засея северната част с него.

  5. #65
    За двукраките животни (понеже имаше и такива набези) приложихме друга тактика която няма да споделя понеже ще вляза пак в точка 6 от правилата на форума
    Сподели. пък ако имаш някакви скрупули, може и на лични.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Какво е това храсче, има хубави цветове, засята е покрай шосето на склон имаше пчели по него.


  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Виж дали не е Японска дюла, сравни с други снимки в интернет.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Какво е това храсче, има хубави цветове, засята е покрай шосето на склон имаше пчели по него.
    Японска дюла е.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    да японска дюля е , дават го добър храст за нектар и прашец раноцъфтящ

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •