Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 69
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    За желаещите да си посадят лициум от семе,такова може да се купи от чаената къща в Капана на Пловдив ул.Абаджийска,над писуарите.Там има изсушени плодове на годжибери и то оригинални.Само не знам дали е нужно да се стратифицират.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138

    Жив плет

    Интересува ме имали вид храсти които могат да се използват за ограда и същевременно да допринасят с прашец или нектар.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627

    Re: Жив плет

    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Интересува ме имали вид храсти които могат да се използват за ограда и същевременно да допринасят с прашец или нектар.
    Бял маргарит

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги, някой от вас имал ли е наблюдение върху дивата лоза? Струва ми се подходяща за " жив плет "
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138

    Re: Жив плет

    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Интересува ме имали вид храсти които могат да се използват за ограда и същевременно да допринасят с прашец или нектар.
    Бял маргарит
    Как се захваща , може ли си купя семенца например и да си направя расад.Имаш ли снимки да видя как изглежда като ограда.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Колегата Каменов вероятно се е подал на масовата психоза от производители .Този храст е само за красота -едва ли има практическо приложение в пчеларството,цветовете и топчетата му могат да се преброят на пръсти,освен това е два вида единия е отровен ,иначе се размножава чрез корени и резници.По това време има растения НА МАЛКА ПЛОЩ които дават прашец в ИЗОБИЛИЕ!

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Ще споделя каква е целта ми за (жив плет)
    Преди 13 години направих пчелин, който го оградих с пръти,но с изминаването на годините оградата се разроши и почнаха да влизат животни.Тази есен подсилих останалата ограда от пръти с клони от трънки и драка и ми щъкна в главата дали е възможно да посъдя драка до оградата и в бъдеще да си имам сигурна ограда.Би било хубаво тази ограда ако би могла да допринася както защитно за пчелите ми така и с прашец или нектар,затова реших да попитам тук колеги които са компетентни по въпроса.
    Опитах да разсъдя корените на одсякатана от мен драка но уви ударих на греда или по точно на много здрави корени и се отказах от този начин на размножаване на драката.Някой знае ли как е по лесно и сигурно би могло да се засее това бодливо храсче

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Не знам що за хора сте? Защо в моя пчелин нямам набези????Докато пчеларствах в българя а и сега нямам проблеми?? :D

  9. #49
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Хора като хора,БЕЛИ ХОРА.

  10. #50
    Митьо, изчети цялата тема и ще откриеш отговорите, които търсиш.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •