Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 69
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    А за колко години ще порасне, на снимките е на 2 години.
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от vankata
    А за колко години ще порасне, на снимките е на 2 години.
    Принципно расте бързо. На височина си е добре. Може да пораства като се сгъстява. Като начало изисква повече водичка, а може би ти си пропуснал този момент. Ще порасне.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    най-после разбрах как се поства снимка просто за информация показвам един храст наречен Манука. медът от манука е един от най-скъпите.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    това е същият храст

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31
    мерси за инфото все пак. ами докараха ми го от австралия. също така бях поръчал да ми донесат и tea tree- пак е храст, но цъфти в бяло, а мануката май цъфти в розото- поне по втората картинка като гледам.имам ги от около 1 месец, така че още не съм много няасно с тях надявам се да не ми исзъхнат, че не е много евтино да ги поръчвам . за инфо в Англия 200-250 гр манука струва около 11-12 паунда. благ е медът ,но има и някаква горчивина в него. повече ме привлече цената отколкото медът и дали в България ще вирее този храст какво мислиш?

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    За България тези 2 храста можеш да си ги гледаш като саксийни растения. Топлолюбиви са колкото зокума да речем. Това означава, че при температури под минус 5 гр. измръзват. От австралийската флора няма растения които да могат да виреят в България.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Качвам тази снимка , защото за хинапа се говори , но може да има някой , който не го е виждал , имам предвид не в цъфтеж, а отрупан с плодове. Снимката е от вчера...


    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    РОЗМАРИН,много добро оградно ,почвоукрепващо,вечнозелен о с прекрасен аромат и височина поне до 2-3 метра,има подобно на лавандулата и мащерката деиствие спрямо листните въшки ,а предполагам и акарите !!! И сега най-интересното ,имам 4 големи храста които не са спирали да цъфтят обилно до преди 10 дена ,аз подрязвам ,а те дават ли дават цвят и пчелите ги посещаваха до пследно едва тези дни силният студ ги спря ,при нас заради вятъра температурата пада с още 10 градуса и няма сняг .

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    РОЗМАРИН,много добро оградно ,почвоукрепващо,вечнозелен о с прекрасен аромат и височина поне до 2-3 метра,има подобно на лавандулата и мащерката деиствие спрямо листните въшки ,а предполагам и акарите !!! И сега най-интересното ,имам 4 големи храста които не са спирали да цъфтят обилно до преди 10 дена ,аз подрязвам ,а те дават ли дават цвят и пчелите ги посещаваха до пследно едва тези дни силният студ ги спря ,при нас заради вятъра температурата пада с още 10 градуса и няма сняг .
    Да нямаш грешка. Розмаринът не става 2 -3 м. Поне не в България. Тука съм го виждал до 1 - 1,50 м. Лесно поляга и не става за жива ограда. Пък и да цъфти през януари????. Покажи снимка ако можеш.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    В ЮИ България става висок. Трябва му опора . А за цъфтежа - има цвят зимата. За съжаление нямам снимки.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •