Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 463 от 683 ПърваПърва ... 363413453461462463464465473513563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,621 до 4,630 от общо 6828
  1. #4621
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да докладвам. Роя отвън беше един, бая тежък. Кепчето свърши чудесна работа, за малко да се изкриви от тежестта, но издържа. Тия бради по кошерите според мен са си ройчета. Досега стояха, напече ги слънцето - не мърдат оттам. Преди малко ги събрах и четирите в един корпус върху основи. Гледам - не бягат оттам засега, под корпуса вече намерих една млада майка, явно напъдена, лази по земята.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #4622
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2017
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Варна
    Здравейте,
    Имам стари, много почернели рамки, които искам да бракувам. Изместил съм като крайни. На тях има запечатано пило и по малко мед. Смятам да ги проверявам и когато пилото се излюпи да ги извадя. На колко време да ги проверявам - всеки ден? през ден?

  3. #4623
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от laskov Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам стари, много почернели рамки, които искам да бракувам. Изместил съм като крайни. На тях има запечатано пило и по малко мед. Смятам да ги проверявам и когато пилото се излюпи да ги извадя. На колко време да ги проверявам - всеки ден? през ден?
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...87%D0%BA%D0%B0
    Пълният цикъл от снасянето на яйце до имаго при пчелата работничка продължава за 21 дена. Три дена след снасянето се излюпва ларвата, която бива хранена 6 дена с пчелно млечице. След това за 3 дена преминава през стадия на предкакавида и още 9 дена като какавида.

    П.П.Направи си и сложи супер тънка преградна дъска м/у питата и с-во ама да могат да минават пчелите ще оберат медът и като се излюпи пилото ще ги махнеш.Така няма да ровиш всеки ден семейството и да го стресираш

  4. #4624
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма да съм на линия. Остави сеира, снимай улова накрая. Успех и не разчитай на не жилещите роеви пчели- пази се.


    Тук Атанасов си много прав без да фирцаш.Жилят и то зверската.Който не вярва да пита брата като ми трепна ръката докато свалях кола.

  5. #4625
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Здравейте колеги!

    Ако може някой да помогне да каже как се справя с мравките. Не знам какво да ги правя вече,направо започват да си правят и гнезда по кошерите.
    Предварително благодаря.

  6. #4626
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Аз се справям със сяра, поръсвам около гнездото и на другият ден ги няма.Сяра си купувам от аптеките.
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  7. #4627
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    Здравейте колеги!

    Ако може някой да помогне да каже как се справя с мравките. Не знам какво да ги правя вече,направо започват да си правят и гнезда по кошерите.
    Предварително благодаря.


    Оцет и сол слагам аз на таблата.Напои някой парцал с оцет и го сложи над таблата.

  8. #4628
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Шума от домати също върши работа и то за по дълго време. Един-два колтука до хранилката ти решават проблема с мравките, ама да не ти отворят проблеми със стопанката .

  9. #4629
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2017
    Мнения
    1
    моля за връзка със скутелатор искам моля за закупуване на маика благодаря лредварително 0895610257

  10. #4630
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Теофил Виж публикацията
    моля за връзка със скутелатор искам моля за закупуване на маика благодаря лредварително 0895610257
    До колкото ми е известно, той е извън България, в южното полукълбо на Земята, така че ....

 

 
Страница 463 от 683 ПърваПърва ... 363413453461462463464465473513563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •