Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 670 от 683 ПърваПърва ... 170570620660668669670671672680 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,691 до 6,700 от общо 6828
  1. #6691
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    1.Никакъв проблем с основите, ако си ги поразмешал, щяха да ги изградят малко по бързо, но и така ще се оправят, стига да има паша. 2.Ако искаш да извъртиш по бързо, оставяш меда на 1вия, иначе добре си направил. 3. За какво ти е контрол да правиш, повдигаш горния и ако долния е изграден слагаш 3ти или въртиш горният. 4. Слънчогледа винаги отделя нещо лепкаво когато прецъфтява, но не е фатално. 5 За пестициди, какво да ти кажа, вече се пръска на всякъде и с всякакви отрови, но няма какво да направим.
    Благодаря много за отговорите. Това което ще направя е да си намеря лаборатория, просто ми е интересно, от любопитните съм .

  2. #6692
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нямам навика да раздавам съвети (особено непоискани) затова пиша, как боравя аз с мрежестото дъно. Оставям го цялата зима отворено. Определено състоянието на семействата е по-добро(сравнително). Няма и следа от мухъл в кошера. Появата на първото пило се забавя, но след това се развиват изключително добре. .....все пак, всеки си решава за себе си.
    От няколко години и аз практикувам така, дъната 100% отворени 12 месеца в годината. Преди това ги затвярях февруари по съвет на по опитните от мен пчелари, но това се оказа изключително грешна практика. Това запарване вместо да и помогне да се развият по бързо ги забавя защото се борят с влагата, а влагата е голям неприятел на пчелите. А и сменянето на температурния режим също е много вредно. Зимата искат спокойствие и храна.

  3. #6693
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От няколко години и аз практикувам така, дъната 100% отворени 12 месеца в годината. Преди това ги затвярях февруари по съвет на по опитните от мен пчелари, но това се оказа изключително грешна практика. Това запарване вместо да и помогне да се развият по бързо ги забавя защото се борят с влагата, а влагата е голям неприятел на пчелите. А и сменянето на температурния режим също е много вредно. Зимата искат спокойствие и храна.
    ,,по съвет на по опитните от мен пчелари,, ако пчеларството ,,се базира изцяло на здрав разум и точна преценка,,
    то Буда е казал:Не вярвайте на нищо, независимо къде сте го прочели или кой го е казал, дори аз да съм го казал, освен ако то не е в съгласие с вашия собствен здрав разум и ум.

  4. #6694
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,по съвет на по опитните от мен пчелари,, ако пчеларството ,,се базира изцяло на здрав разум и точна преценка,,
    то Буда е казал:Не вярвайте на нищо, независимо къде сте го прочели или кой го е казал, дори аз да съм го казал, освен ако то не е в съгласие с вашия собствен здрав разум и ум.
    Това е много точно. Аз имам същата философия, докато не го видя с очите си че е така, не го вярвам. За това всичко което прочета или чуя първо го изпробвам да видя дали е вярно. Вече си изградих собствен начин на работа за това сега почти не правя опити, но преди години всичко беше проба-грешка.

  5. #6695
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2017
    Мнения
    18
    Пчеларски район
    обл. Плевен
    Изцяло с мрежа или само с отвор са дъната?

  6. #6696
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Така са винаги и не стеснявам никога. Млади майки и здрави пчели, това ми е целата и сами се оправят. Снимката е от зимата, заради това няма пчели.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 215561339_402136764555953_3700132991194013700_n.jpg‎  

  7. #6697
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така са винаги и не стеснявам никога. Млади майки и здрави пчели, това ми е целата и сами се оправят. Снимката е от зимата, заради това няма пчели.

    За мен това е грешка ако чакаш овошки и акация освен ако не храниш като за световно,но това си е мое мнение и всеки си мандъса жената/кошера/как си знае.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #6698
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Напротив, в голяма грешка си. Ако не ги затвориш се развиват 2 пъти по бързо и са готови за овошките и акацията. Тази година 90% от кошерите края на март бяха с пълен копус (от лева до летва) без хранене (по скоро нормално хранене, питка и профилактика за нозематоза)

  9. #6699
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Напротив, в голяма грешка си. Ако не ги затвориш се развиват 2 пъти по бързо и са готови за овошките и акацията. Тази година 90% от кошерите края на март бяха с пълен копус (от лева до летва) без хранене (по скоро нормално хранене, питка и профилактика за нозематоза)

    Може не искам да споря,че не съм бил в твоя регион.Моите пък до последно бяха стеснени на 6-8р и роене не видях.Верно не извадих много Акация,но липата пусна след проверка под кората де за нишесте....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6700
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може не искам да споря,че не съм бил в твоя регион.Моите пък до последно бяха стеснени на 6-8р и роене не видях.Верно не извадих много Акация,но липата пусна след проверка под кората де за нишесте....
    Ти като ги стесняваш, им спъваш много развитието, предполагам заради това няма роево и не хващаш акация.

 

 
Страница 670 от 683 ПърваПърва ... 170570620660668669670671672680 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •