Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 666 от 683 ПърваПърва ... 166566616656664665666667668676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,651 до 6,660 от общо 6828
  1. #6651
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    На 10л. сироп, 500гр. прашец. Голия сироп става нещо съвсем различно.
    ,,Нектарът се изчиства от излишния прашец по време на престоя си в медната гуша, в междинното черво, което свързва гушата със средното черво.,,

    ,,Съдържанието на протеини в организма на възрастните пчели се променя с възрастта. През първите 5-7 дни съдържанието на протеин се увеличава бързо, достигайки 5-6 mg поради изобилието от полени. Високото съдържание на протеин продължава до 15 дни. След като пчелата се превърне в полетна пчела, тя не консумира прашец и съдържанието на протеин в тялото й бавно намалява.Поленът е необходим и на пчелите да отделят восък. Дори Н. М. Кулагин (1919) отбелязва, че получавайки само захарен сироп, пчелите изобщо почти не отделят восък,,.
    Наличието на пресен прашец през есента, когато се излюпва зимното (дълголетно) поколение пчели, е от първостепенно значение.,,
    ,,

  2. #6652
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Според сибирските Годзили захарния сироп си е дело на Сатанаил по което и да е време на годината с изключение на периода след главната паша когато се дава за запас в количество 1/4 до макс 1/3 от зимнопролетния запас най от долу под медовите венци.
    Пак някъде от руските източници бях чел, че е по-добре пчелите да зимуват на захарен мед, в сравнение например с плодов и някои видове нектарен.

  3. #6653
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Всъщност,кога се дава "благословен" сироп.т.е.кога се дава "гол" сироп....
    Еми....., всеки прави каквото, както и когато намери за добре. Друг е въпроса, какво се получава.... Някой казва, друг не.

  4. #6654
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Пак някъде от руските източници бях чел, че е по-добре пчелите да зимуват на захарен мед, в сравнение например с плодов и някои видове нектарен.
    А пише ли защо?

  5. #6655
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Пак някъде от руските източници бях чел, че е по-добре пчелите да зимуват на захарен мед, в сравнение например с плодов и някои видове нектарен.
    А може би някой видове мед пък са по добри от захарния мед или казано по друг начин ако захарния мед е по добър от мед от дини например това не го прави задължително добър мед ако изобщо е мед.Другото е че рано напролет мед е за предпочитане от сиропи захарни медове и прочие та имам в пред вид зимнно пролетния период.Това си е мое мнение не го натрапвам.

  6. #6656
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А пише ли защо?
    Чел съм го преди няколко години и сега не мога да се сетя точно каде, но ставаше въпрос за липса на кристализация и по-малко натрупване на остатъци в задното черво и от там разреждане необходимостта от очистителни облитания.
    Този пост е редактиран от Кразз; 08.07.2021 в 12:06. Причина: Пр. грешка.

  7. #6657
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А може би някой видове мед пък са по добри от захарния мед или казано по друг начин ако захарния мед е по добър от мед от дини например това не го прави задължително добър мед ако изобщо е мед.Другото е че рано напролет мед е за предпочитане от сиропи захарни медове и прочие та имам в пред вид зимнно пролетния период.Това си е мое мнение не го натрапвам.
    Не съм почитател на захарта. Самия аз не употребявам захар и брашно от няколко години. Захарен сироп давам на пчелите в рамките на пролетните и есенните третирания, просто защото по този начин третирам.

  8. #6658
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не съм почитател на захарта. Самия аз не употребявам захар и брашно от няколко години. Захарен сироп давам на пчелите в рамките на пролетните и есенните третирания, просто защото по този начин третирам.
    Знам просто чешам клавиатурата.
    По мое мнение даването на захарен сироп е оправдано само ако гладуват третирания разни и малко запас. Ама хобитска му работа.

  9. #6659
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Знам просто чешам клавиатурата.
    По мое мнение даването на захарен сироп е оправдано само ако гладуват третирания разни и малко запас. Ама хобитска му работа.
    Те за това е захарният сироп де. Иначе си е ”германска/немска” акация.

  10. #6660
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Всъщност,кога се дава "благословен" сироп.т.е.кога се дава "гол" сироп....
    Нека пак да попитам,че нещо не се разбрахме.
    Колко може да навреди 2литра чист захарен сироп 1/1,подаден на три пъти през 7 дни,при наличието на прашец в природата.

 

 
Страница 666 от 683 ПърваПърва ... 166566616656664665666667668676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •