Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 668 от 683 ПърваПърва ... 168568618658666667668669670678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,671 до 6,680 от общо 6828
  1. #6671
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ама ние с теб кога сме вадили по толкоз?
    Купете си фиданки от немска акация.

  2. #6672
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И след това се чудим: - изкупили меда по 8-9 лева и изведнъж намалили драстично цената или изобщо спрели да изкупуват. Що ли?
    В белите държави употребата на захар се подкрепя от съответните асоциации. В разумни граници не влошава показателите на меда. Много по зле се отнасят към загряване на меда с цел насипване в разфасовки.
    Относно цената на меда, и тя както всички стоки се определя от търсенето и предлагането. Не от количеството на захарта вложена в пчелните семейства. Просто имам проби на мед добит след сериозно хранене, които не се различават от конвенционалния. Разлика има само в количеството. Все пак ние извличаме излишъка на мед от пчелните семейства. Поне така би трябвало да бъде. В момента има недостиг на мед и затруднения в логистиката на стоки. Съответно цената се вдигна.
    Вдигна се цената на абсолютно всичко от строителни материали до опаковки. Защо и с пчелния мед да не е така?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #6673
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    В белите държави употребата на захар се подкрепя от съответните асоциации. В разумни граници не влошава показателите на меда. Много по зле се отнасят към загряване на меда с цел насипване в разфасовки.
    Относно цената на меда, и тя както всички стоки се определя от търсенето и предлагането. Не от количеството на захарта вложена в пчелните семейства. Просто имам проби на мед добит след сериозно хранене, които не се различават от конвенционалния. Разлика има само в количеството. Все пак ние извличаме излишъка на мед от пчелните семейства. Поне така би трябвало да бъде. В момента има недостиг на мед и затруднения в логистиката на стоки. Съответно цената се вдигна.
    Вдигна се цената на абсолютно всичко от строителни материали до опаковки. Защо и с пчелния мед да не е така?
    Съгласен съм, но все си мисля, че меда е от нектар.

  4. #6674
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нещо не ми звучи правилно употребата на думата МЕД в тоя случай?!То и като цъфне " германската акация" добива на "акациев мед" силно нараства.
    Като си направиш сметка,колко захар е имало по магазините преди век,можеш да си направиш извод, дали дядо Делчо е бухал 50 оки захар или........

  5. #6675
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Като си направиш сметка,колко захар е имало по магазините преди век,можеш да си направиш извод, дали дядо Делчо е бухал 50 оки захар или........
    Ами то затова Дедо Неделчо е имал само една кула оти е обрал дажбата на другите семейства преди девети са давали по-малко захар на пчеларите като е била измешана с не помня точно стърготини ли бе или пепел да не могат да я ядът хората.

  6. #6676
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами то затова Дедо Неделчо е имал само една кула оти е обрал дажбата на другите семейства преди девети са давали по-малко захар на пчеларите като е била измешана с не помня точно стърготини ли бе или пепел да не могат да я ядът хората.
    Така трябва да дават и субсидиите.

  7. #6677
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Кошера го е наричал кула,защото е бил първия,който е качил на границата,около сегашната Кула....
    Освен това,по негово време,разборните кошери са били кът.Той е един от пионерите...и едва ли са давали повече от кило захар.То,не е сигурно,по онова време дали е имало някаква пчеларска организация.
    На границата пчеларства за 2-3г.

  8. #6678
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Като си направиш сметка,колко захар е имало по магазините преди век,можеш да си направиш извод, дали дядо Делчо е бухал 50 оки захар или........
    Организираното пчеларство у нас е над век.И до спускането от горе на "демокраДцията" един от плюсовете за членовете на дружествата беше евтината захар.Не знам пчелар от магазин захар да е пазарувал.
    п.п. Много се радвам на пропагандата за хранене по време на паша.Умните клиенти избягват мед на пчелари ползващи тая "техника". То от там страдат и цените , ама кой ще го мисли когато може да се даде захарчица и да се "доказва" , че я няма в меда."Да живеят захарта и "германската акация" и биото, и биото.На тях се крепи ефективното и печелившо "пчел...опа-а... печалбарство"!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #6679
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Кошера го е наричал кула,защото е бил първия,който е качил на границата,около сегашната Кула....
    Освен това,по негово време,разборните кошери са били кът.Той е един от пионерите...и едва ли са давали повече от кило захар.То,не е сигурно,по онова време дали е имало някаква пчеларска организация.
    На границата пчеларства за 2-3г.
    Мастер базикаме се дедо Неделчо разбира се че не лъже но тая кула е изключение а не правило.Ако имаш 100 кошера и ги стимулираш по неговите заръки напролет е ясно че няма да извадиш чакаи да взема калкулатора а 10 000хил.кг. мед.

  10. #6680
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Организираното пчеларство у нас е над век.И до спускането от горе на "демокраДцията" един от плюсовете за членовете на дружествата беше евтината захар.Не знам пчелар от магазин захар да е пазарувал.
    п.п. Много се радвам на пропагандата за хранене по време на паша.Умните клиенти избягват мед на пчелари ползващи тая "техника". То от там страдат и цените , ама кой ще го мисли когато може да се даде захарчица и да се "доказва" , че я няма в меда."Да живеят захарта и "германската акация" и биото, и биото.На тях се крепи ефективното и печелившо "пчел...опа-а... печалбарство"!
    Сега хвърлих едно око на книгата.
    Объркал съм географията с тази на друг наш годзила.Пчеларски дружества се пръкват след 1913г,а Мерджанов говори за началото на 20век,как подхранвал кула до началото на пашата.....пише го в самото начало на книгата.

    Аз давам,гол сироп през март по кило захар и в края на август по 2-3 кила захар във вид на гол сироп.През януари давам гола домашна питка омесена от пудразахар и мед.Демек по 4-5кг захар за година.Месец преди началото на пашата в кошерите ми има средно по около 4-5кг мед.А таз година,откак съм извал акацията,кошер не съм отварял,а от месец не съм ги и виждал,но утре....

 

 
Страница 668 от 683 ПърваПърва ... 168568618658666667668669670678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 32 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 32 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •