Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 464 от 683 ПърваПърва ... 364414454462463464465466474514564 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,631 до 4,640 от общо 6828
  1. #4631
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    19
    Здравейте. В три семейства имам запечатани роеви маточници. Ще привеждам семействата на гол рой. Въпросът ми е в новите семейства по колко маточника да оставям? Да не се роят и те?

  2. #4632
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Тиква Виж публикацията
    Здравейте. В три семейства имам запечатани роеви маточници. Ще привеждам семействата на гол рой. Въпросът ми е в новите семейства по колко маточника да оставям? Да не се роят и те?
    Един е достатъчен.

  3. #4633
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Здравейте. Дали и моите пчели не са решили да се изрояват или просто си почиват.

    IMG_20170531_204238952sm.jpg

    Снимката е направена в 20:40 след днешния горещ ден, над 30 оС. Някои от пчелите изобщо не мърдаха. В 17:00, като се върнах от работа, пак се бяха струпали, но не чак толкова много. През деня са работили много според баща ми.
    Иначе имат много търтеи, на две от питите от долната страна имат имат зачатъци за маточни чашки, както и някои добре оформени малки, кръгли маточни чашки, но празни.

    От друга страна имат цели пити с яйца и с ларвички. Не можах да направя много обстоен преглед, че почнаха да се катерят по ръцете ми, а не бях заредил пушалката. Имат един празен магазин с пити и ВО и един много тежък, но незапечатан най-отгоре.
    Днеска видях две цъфнали липи. Далече от двора ми, но явно почват...

    Надявам се, че не е роево състояние.
    Поздрави на всички!

  4. #4634
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имаш още мегдан да отвориш.Махни го това последното,но го наблюдавай тоя кошер.Следи и за още маточници да ли ще се появят.Това е мнение на начинаещ така,че не ме вземай на много сериозно.

  5. #4635
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от reopru Виж публикацията
    Надявам се, че не е роево състояние.
    Не е в роево както го описваш.

  6. #4636
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Не е в роево както го описваш.


    Погледни и жълтия колега от страна на чудесата.Там според мен скоро ще има брада ако не е отводка от рой.

  7. #4637
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Имали на дъното мрежа ? това ги мори жегата за това са на дъската.

  8. #4638
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от inio33 Виж публикацията
    Имали на дъното мрежа ? това ги мори жегата за това са на дъската.
    Има кръгъл отвор, който е доста назад. Отворих го, но понеже напречната арматура на стойката пречи, капака стои притворен. Грешно ли е да спусна дъното или по-добре да изчакам липата да зацъфти по-масово.

    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Погледни и жълтия колега от страна на чудесата.Там според мен скоро ще има брада ако не е отводка от рой.
    Жълтия е рояк. Намерих майката до кошера на следващия ден след прибирането му. Сложих му една пита с личинки и си направиха маточници. Махнах запечатаните освен един и Един незапечатан. Вчера всичко беше изгризано. Явно се е излюпила майка джужде от 5-дневна личинка. Не знам как ще я търся. Мисля си да му дам още една пита с личинки или яйца за контрола. И ако има майка ще я сменям с купешка след като тази се оплоди и стане по-едра, че сега седят по на два реда пчелите и се държат за "ръцете". А и са станали малко нервни... Бях писал по-рано, но имаше други вълнения тогава в темата

    Благодаря за отговорите. Потвърждават ми очакванията, но ме успокояват много.

  9. #4639
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Въпросът ми не беше към теб,но нищо.Каква е температурата при вас днес по обед?

  10. #4640
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Въпросът ми не беше към теб,но нищо.Каква е температурата при вас днес по обед?
    Трудно ти се разбира на писанките бе Друмев. Ние вече сме ти сникнали, ама колегите им е зор. Напрегни се малко и туряй препинателните знаци, т.е. запетайките където трябва.

 

 
Страница 464 от 683 ПърваПърва ... 364414454462463464465466474514564 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •