Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 683 ПърваПърва ... 78910111959109509 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 6828
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес се загледах в преградните дъски които се продават за ЛР кошер и установих, че това са рамки без уширител със закован на тях фазер. Рамките са стандартен размер и фазера не стърчи от никоя страна. Та въпроса ми е :ролята на преградната дъска да прегражда плътно ли е? Защото ако е така то видяните от мен преграни дъски няма как да свършат тази работа защото от всички страни пчеличките могат да си я заобикалят както си искат. Ако те обаче просто я възприемат като някаква преграда зад която в празното пространство нямат работа то видяните от мен дъски ще си вършат работата.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    И аз не го знам това -дали преградната дъска опира плътно навсякъде или има размер на рамка .
    Мед ям всякакъв .

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Едно въпросче.
    Кога могат да се махнат мишепредпазителите за постоянно?

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Аз ги свалям когато цъфне джанката, обикновенно след първи април.

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    rosty_sz
    Зависи за какво се използва преградната дъска
    1. ако ограничаваш семейството докато то се развие напълно или го стесняваш за зимата не ти трябва плътна преграда тези вършат работа.
    2. ако в един кошер поставяш две семейства тогава ти трябва плътна преграда и един куп други подробности виж темите дву-семейни кошери и двумайчино отглеждане.

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    16

    рошфусов корпус

    Тъй като искам да опитам да работя с Рошфусовия корпус,моля колегите работили с него да дадат информация за начина на работа с него.Зная, че имаше подобна във форума, но търсачката не може да намери( или аз не мога да го намеря)Благодаря.(Може би на лични)

  7. #87
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Това сигурно е коментирано 100-тици пъти,но като наченаещ,мисля че имам право на отговор.ДБ -10 с корпос от ЛР на вместо магазин.Без ханеманова решетка.Качва ли се майчето да осеменява горе.

  9. #89
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    1 рамка по малко в горния корпус ,разреждаш останалите 9 и няма да се качи ,мед не губиш пчелите надграждат килииките и добива се запазва има и повече восък ,а майката не може да снесе в тези килиики понеже са надградени ,може и да греща

  10. #90
    Цитат Първоначално публикувано от Жоро$73
    Това сигурно е коментирано 100-тици пъти,но като наченаещ,мисля че имам право на отговор.ДБ -10 с корпос от ЛР на вместо магазин.Без ханеманова решетка.Качва ли се майчето да осеменява горе.
    Да качва се, както го прави и в магазина.

 

 
Страница 9 от 683 ПърваПърва ... 78910111959109509 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •