Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 603 от 683 ПърваПърва ... 103503553593601602603604605613653 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,021 до 6,030 от общо 6828
  1. #6021
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Роенето и кражбата биха оставили следи, а за кражбата в случая категорично се отхвърля

  2. #6022
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Роенето и кражбата биха оставили следи, а за кражбата в случая категорично се отхвърля
    Един кошер го заследих че пролетта беше малко слабоват. След пашата се засили много и ОК. Да, но в един момент намаляха пчелите. Отварям и гледам току започнала да снася майка- пак ОК. След две седмици кражба - няма кошер. Та така няколко с някакви малки разлики и то предимно силни преди това.

  3. #6023
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Един кошер го заследих че пролетта беше малко слабоват. След пашата се засили много и ОК. Да, но в един момент намаляха пчелите. Отварям и гледам току започнала да снася майка- пак ОК. След две седмици кражба - няма кошер. Та така няколко с някакви малки разлики и то предимно силни преди това.
    Така де, но все пак си видял признаците на кражба, предполагам и на роене или самосмяна или свищеви маточници. Отделно мисля, за съжаление имахте и проблеми с пчелите, изчезваха летящите имаше пълзящи. Просто се опитвам да помогна да се отхвърлят някой възможности. Виждал съм кражба на работещо семейство, еми личи си.

  4. #6024
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Така де, но все пак си видял признаците на кражба, предполагам и на роене или самосмяна или свищеви маточници. Отделно мисля, за съжаление имахте и проблеми с пчелите, изчезваха летящите имаше пълзящи. Просто се опитвам да помогна да се отхвърлят някой възможности. Виждал съм кражба на работещо семейство, еми личи си.
    На роенето не, но и не съм се вглеждал като прибирах питите след кражбата. На кражбата бях свидетел на всички. Пълзящи специално от тези кошери не съм видял, а и да е имало са били малко. Тези с пълзящи се справиха по - добре. Е, помагах яко цяло лято. При кражбите си личи, но зависи от момента в който ги хващаш. Единия му взех всичкия мед почти.

  5. #6025
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    А какво става с пчелите на нападнатия кошер?

  6. #6026
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А какво става с пчелите на нападнатия кошер?
    На дъното става камара от мъртви пчели.

  7. #6027
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А какво става с пчелите на нападнатия кошер?
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    На дъното става камара от мъртви пчели.
    Понякога остават живи шепа пчели с майката без грам мед. В случая има 15-20кг.мед.

  8. #6028
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Някъде четох, че ако нападнатото семейство не може да предотврати нападението, собствените му пчели също се включват в изнасянето и отиват с крадците. На мене не ми се е случвало и нямам опит. Благодаря за разяснението.

  9. #6029
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Вчера и днес проверявах кошерите с цел подготовка за зимата. Какво намирам в доста кошери - пчелите са във втори корпус върху пити с медени венци. В третия корпус отгоре /дето мислех, че ще го напълнят с мед за два - три месеца/ само на 3-4, понякога и повече пити има къде по-малко, къде повече мед, но са си маломедни пити в общия случай. При това много често медът им е като венец в горния край на питите. Притеснявайки се за достъпа на пчелите до питките през зимата, извадих долния /първи/ корпус и на негово място като първи сложих бившия трети, този с маломедните пити. Надеждата ми е да ги оберат и пренесат меда от тях горе. Дали би се получило по това време?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #6030
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Вчера и днес проверявах кошерите с цел подготовка за зимата. Какво намирам в доста кошери - пчелите са във втори корпус върху пити с медени венци. В третия корпус отгоре /дето мислех, че ще го напълнят с мед за два - три месеца/ само на 3-4, понякога и повече пити има къде по-малко, къде повече мед, но са си маломедни пити в общия случай. При това много често медът им е като венец в горния край на питите. Притеснявайки се за достъпа на пчелите до питките през зимата, извадих долния /първи/ корпус и на негово място като първи сложих бившия трети, този с маломедните пити. Надеждата ми е да ги оберат и пренесат меда от тях горе. Дали би се получило по това време?
    Трудна работа ако е запечатан и по това време.
    Напролет го разпечатваш и няма грижи тогава с голяма охота го дигат разпечатан.

 

 
Страница 603 от 683 ПърваПърва ... 103503553593601602603604605613653 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •